leden het ontstaan, groei en bloei van het Haarlemse koor belichten, dat vooral bekend is door de uitvoeringen van de cantates van Bach in de Doopsgezinde Kerk. 16 Het Frans Halsmuseum heeft een 'nieuwe' Frans Hals ontdekt. Het is een portret van pieter jacobsz olycan uit 1629. Conservator pieter biesboer stelde vast dat het om een echte Frans Hals gaat. Als beloning voor het uitgebreide onderzoek zou het museum het schilderij vijf jaar in bruikleen mogen heb ben, maar de Zwitserse kunsthandelaar david koetser wil het hooguit voor een half jaar afstaan. _I99~ 17 Nog steeds staat er als bestemming 'Haarlem-Noord' op de door Connexxion afgedankte gele autobus die dagelijks op Cuba rondrijdt. Een Haarlemmer op vakantie fotografeerde de bus die nooit meer in Haarlem-Noord zal aankomen en Haarlems Dagblad drukte de foto af. 26 Het Ampzing Genootschap kondigt aan dat dominee samuel ampzing (1590-1632) een borstbeeld in Haarlem krijgt. Het genootschap wil al langer een beeld van ampzing, die predi kant was in de Grote Kerk en een stuk promotie voor Haarlem leverde met zijn 'Beschryvinge ende Lof der Stad Haerlem'. Maart 3 ruud grondel, wethouder cultuur, geeft met een hamertik op een beitel symbolisch het startsein voor de verbouwing en renovatie van de Stadsschouwburg. Een lang verwacht moment, want het theater sloot al in maart 2003 de deuren, omdat de arbowetgeving het werken er niet meer toestond. 5 De Haarlemse bouwondernemer jan nelis (66) overleden. Hij was nauw betrokken bij de restauratie van de kathedrale basi liek Sint-Bavo en zat vijfentwintig jaar lang in het kerkbestuur. 7 peter van warmerdam (84) overleden. In de jaren vijftig was hij 'toneelknecht' in de Haarlemse Stadsschouwburg. Vooral voor het Haarlemse amateurtoneel ontwierp hij tal van decors, die hij ook zelf uitvoerde. Op latere leeftijd werd hij toneel meester van de Velsense Stadsschouwburg. Hij bedacht en stichtte het Witte Theater. In de Philharmonie is een zaal naar hem vernoemd. De Socialistische Partij is met zeven zetels de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen. De partij kreeg er vijf zetels bij. Andere uitslagen zijn: pvda elf zetels, wd zeven, cda KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 201