vier, Groen Links vier, d66 twee, Christen Unie/sop een, Spaarnestad een en Ouderenpartij een. Ook de krakersbewe ging Axiegroep Haarlem verovert met de 'Axielijst' een zetel. sjaak vrugt wordt raadslid en kondigt aan: 'We worden de luis in de pels van het nieuwe college'. 10 De Haarlemse mode-ontwerpster eiske henneman (63) over leden. In januari vierde zij het 10-jarig bestaan van haar mode lijn. Het werd een feest met gemengde gevoelens, omdat zij aankondigde wegens gezondheidsredenen te stoppen met haar -200- succesvolle bedrijf. 11 In de Grote of Sint-Bavokerk speelt na zeven maanden res tauratie het carillon weer. Beiaardier Bernard winsemius opent het stadsconcert ter ere van de ingebruikname met 'Luid stuk' uit de Frans Halssuite van piet kee. De restauratie van de beiaard kostte 115.000 euro, waarvan 25.000 euro door de Vrienden van de Bavo werden betaald. 13 Minister j.h. donner van Justitie opent het nieuwe gerechtsge bouw aan de Simon de Vrieshof officieel. Hij prijst de transpa rantie van het gebouw en verwijst daarbij naar de middel eeuwse vierschaar in de open lucht, waar schout en schepenen recht spraken. Burgemeester jaap pop zegt dat het goed is dat de rechtspraak in de binnenstad is gebleven, zoals dat al door de eeuwen heen het geval is. 16 lex mizee, oud-voorzitter van de Stichting Vrienden van Stadsschouwburg en Concertgebouw, overleden. Begin jaren negentig nam mizee het initiatief tot de heroprichting van het Haarlems Interscholair Jeugd Toernooi (hit). 17 In de Philharmonie gaat het 'Concerto Haarlem' in première, een compositie van de Haarlemse musicus en organist piet kee. Het is een compositie voor orgelsymfonisch blaasensem- ble, slagwerk en een ouderwets harmonium. Het wordt een muzikaal aantrekkelijk en zeer toegankelijk werk met speels heid en afwisseling en vooral muzikanteske vondsten. 18 In het Patronaat wordt de Zilveren Camera uitgereikt aan sven torfinn voor zijn foto van het dode vijfjarige meisje in een vluchtelingenkamp in Noord-oost Congo. Bij de winnaars zit ten ook twee Haarlemse fotografen, michel schnater en koen Met een tompouce van maar liefst vijftig meter, vergezeld door het optreden van de drumband Damiate, is de opening van het gerenoveerde Kleverpark een feit. Het gebak wordt in stukjes Haerlem Jaarboek 2006 VAN WEEL.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 202