verkocht en de opbrengst gaat samen met geld dat via een bal- lonnenactie binnenkomt naar de Haarlemse voedselbank. 22 Het klavecimbelatelier van fred bettenhausen bestaat 25 jaar. Het atelier ligt wat verborgen in de Spaarnwouderstraat. Het jubileum viert de klavecimbelbouwer met een concert voor relaties in de kleine zaal van de Philharmonie. 23 De eerste paal wordt geslagen voor het nieuwe hofje voor dames en echtparen op leeftijd dat de naam Johannes Enschedé hofje krijgt. De huisjes zijn ontworpen door archi tect henk döll en tekenaar ioost swarte. Het hofje komt -201- naast het hofje De Bakenesserkamer. Verwacht wordt dat het complex volgend jaar wordt opgeleverd. 24 De 46-jarige bernt Schneiders wordt officieel benoemd tot burgemeester van Haarlem. Hij volgt burgemeester jaap pop op, die op 29 juni officieel afscheid neemt. Tussen 1990 en 1995 zat hij in de Haarlemse gemeenteraad voor de pvda. Restaurant Napoli hoek Houtplein-Gasthuissingel bestaat veertig jaar. Het begon toen eigenaar gerardo cannavacciuo- lo vier weken met vakantie naar Nederland ging en daar zijn vrouw ontmoette. In 1966 begon hij met zijn restaurant in de Zijlstraat, later op de Grote Markt en sinds 1967 op het Houtplein. 27 Oud-wethouder leni van son (84) overleden. Zij kwam in 1974 voor de kvp in de gemeenteraad. Van 1982 tot in 1990 was zij wethouder welzijn en volkshuisvesting. 28 kitty van gilst, bedrijfsleider van de Kennemer sporthal, krijgt de Haarlem Promotiespeld van de gelijknamige stichting. Ook burgemeester jaap pop krijgt een speciale promotiespeld. 30 Het kabinet bepaalt dat de burgemeester van Haarlem de coör dinatie krijgt van de hulpverlening als er op Schiphol een ramp gebeurt. Tot nu toe deed de Amsterdamse burgemeester dat. Vanaf volgend jaar valt de Haarlemmermeer en daarmee ook Schiphol volledig onder de veiligheidsregio Kennemerland, die vanuit Haarlem wordt aangestuurd. 31 De nieuwbouw van de Brede School in Meerwijk (Schalkwijk) bereikt zijn hoogste punt. De bijeenkomst krijgt een feestelijk tintje doordat kinderen honderden ballonnen oplaten. April 4 De gemeente Haarlem doet aangifte tegen de Volksuniversiteit Haarlem wegens het illegaal kappen van negen taxussen bij de kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 203