ingang van het gebouw. De taxussen, die tachtig tot honderd jaar oud zijn, werden in maart gekapt. 5 De twee zeldzame marmeren sfinxen, die de negentiende- eeuwse villa Eindenhout de bijnaam Huis met de Beelden heb ben gegeven, zijn veel ouder dan werd gedacht. Volgens kunst historicus Fischer dateren de beelden niet uit de bouwtijd van de villa, maar zijn ze gemaakt door de Amsterdamse beeld houwer ignatius van logteren (1685-1732). Dat staat in een monografie die de inmiddels overleden fischer over vader en —202- zoon van logteren schreef. Zijn bevindingen zijn pas onlangs gepubliceerd. Het Frans Halsmuseum neemt officieel zijn digitale beeldbank in gebruik. De beeldbank bevat ongeveer 650 afbeeldingen van schilderijen, van de middeleeuwen tot 1850. Dat is vrijwel de gehele collectie oude schilderkunst. Iedereen kan de beeld bank oproepen en er gebruik van maken. 12 Architect jo coenen presenteert zijn conceptvoorontwerp nieuwbouw voor Schalkwijk. Rond het winkelcentrum komt woningbouw, extra winkels, culturele voorzieningen en een nieuw plein met horeca dat de levendigheid van dit stadsdeel- hart moet vergroten. Ook komen er volgens het plan woonto rens en een ondergrondse parkeergarage. In 2008 moet de eer ste schop daarvoor de grond in. 15 Kunstenaar anton misset (75) overleden. De in Haarlem gebo ren kunstenaar begon zijn loopbaan als illustrator voor dag- en weekbladen. Hij exposeerde onder andere bij galerie Ton Warndorff en De Waag. Eind jaren negentig was hij enige tijd voorzitter van kunstenaarsvereniging kzod. misset maakte ook decors voor theatervoorstellingen. 19 Het Haarlemse - demissionaire - college van b en w gaat akkoord met het ontwerpbestemmingsplan Frederikspark. Daarmee lijkt de sloop van de zijvleugel van het provinciehuis een voldongen feit. Tegen de sloop is fel geprotesteerd door de vw Haarlem, de Historische Vereniging Haerlem, de Bond Heemschut, de Stichting L.A.S. en de aangrenzende wijkraden. 20 Drie Haarlemse helden krijgen in het Haarlemse stadhuis een getuigschrift en bronzen medaille van de Maatschappij tot red ding van drenkelingen. De drie mannen, r. heidentrijk, g. timmers en a. helemingh, bevrijdden in augustus vorig jaar twee zussen uit een auto die door een aanrijding de Kamper singel inreed. De drie liepen toevallig voorbij, zagen de auto te water gaan en sprongen in de singel. Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 204