2i Omwonenden uit Parkwijk en de Zuiderpolder en directeur Maria hoed van basisschool De Viersprong doen een beroep op de gemeente het oorlogsmonument in het Reinaldapark te laten opknappen. Het monument met daarop de namen van 24 Haarlemmers die in de Tweede Wereldoorlog zijn omgeko men, is besmeurd en de namen van de slachtoffers zijn nauwe lijks nog te lezen. De gemeente belooft dat het monument nog vóór dodenherdenking wordt schoongemaakt. Concertkoor Haarlem - het vroegere Koor Katholiek Haarlem - viert het zestigjarig bestaan met een indrukwekkende uitvoe- -203- ring van 'Requiem van Verdi' in de Philharmonie. De 79-jarige alt jo BONFRER-ZOON is dan ook zestig jaar lid van het koor, dat door albert de klerk werd opgericht. 25 Het sportcomplex van tybb, dco en Dsc'74 wordt omgedoopt in nol houtkamp Sportpark, houtkamp, bij leven al een Haarlemse sportlegende, verrichtte zelf de onthulling van de nieuwe naam die voor hem een totale verrassing was. hout kamp is meer dan een halve eeuw honkbalcoach in Haarlem. De opvang voor ama's (alleenstaande minderjarige asielzoe kers) in Haarlem gaat dicht. Haarlem telt vijf woningen waar in veertien tot achttien jongeren onder begeleiding wonen. De opvang sluit wegens overcapaciteit. De ama's worden elders in het land ondergebracht. 26 Het noordertransept van de Grote of Sint-Bavokerk krijgt een nieuw glas-in-lood venster. Het achttien meter hoge raam is ontworpen door beeldend kunstenaar michel van overbeke. Het thema van de voorstelling is 'vrede en verdraagzaamheid'. Het venster gaat 350.000 euro kosten, geld dat door de Vrienden van de Grote Kerk bijeen wordt gebracht. 27 Het nieuwe college van b en w treedt aan: burgemeester jaap pop en 4 wethouders, maarten divendal en jan nieuwenburg (beiden van de pvda), hilde van der molen (sp) en chris van 28 Burgemeester jaap pop reikt ter gelegenheid van Koninginne dag een groot aantal koninklijke onderscheidingen uit aan o.a.: jurjen beumer van Stem in de Stad, marcel bulte, schrijver van een groot aantal boeken over Haarlem, ton fikkerman, stadsgids, leoni jansen, zangeres, pieter saakes van de Stich ting Kees Verwey, bert sliggers conservator van Teylers Mu seum, harry swaak, bestuurslid van de Vishal, dick veldmaat, voorzitter Industriekring, hans Vermeulen, voorzitter rai en piet zwaanswijk, beeldend kunstenaar. VELZEN (WD). KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 205