29 Laatste dag dat de 'klassieke' automatiek O. Veldt aan de Zijl- weg, vlakbij het spoorwegviaduct open is. De laatste zaak met zelfgemaakte kroketten, gehaktballen en vooral de befaamde eibroodjes en niet te vergeten de 'vlezige' moorkoppen. Na vijf tig jaar sluit de zaak met het schitterende interieur uit 1956 van de Amsterdamse architect bauer. Mei -204- 4 Ruim vier miljoen is er nodig om de ernstig versleten Melkbrug, die de Burgwalbuurt met de stad verbindt, te ren overen. De brug vertoont tal van mankementen en laat het van tijd tot tijd volledig afweten. Vanaf september vorig jaar staan er dranghekken en autoverkeer mag er al lang niet meer over heen. 5 Bevrijdingspop in de Haarlemmerhout trekt ruim 150.000 bezoekers. Historisch en ontroerend hoogtepunt in het pro gramma vormt het optreden van de 72-jarige ramses shaffy, die vier liedjes zong, waaronder 'Laat me' en 'Zing, vecht, huil'. n Linda van zuijlen en Esther MARijNEN van Sancta Maria vwo winnen de eerste prijs in de Prijsvraag voor Profielwerkstuk ken van de Koninklijke Hollandsche Maatschappij der Weten schappen. Hun werkstuk heet 'Vredesmissie'. De prijs van 500 euro willen zij besteden aan ontwikkelingsprojecten. De twee meisjes mogen zich nu 'wetenschapper in ontwikkeling' noe men. 13 In de Noorderkerk in de Velserstraat komt een tandheelkun dig centrum. Dat wordt een los gebouw dat in de kerk wordt gebouwd. Het oude kerkgebouw, een ontwerp van architect h. korringa en gebouwd in 1924, blijft onaangetast. 15 Bij de sloop van de achtergevel van de Haarlemse Stads schouwburg gaat het even mis en wordt een tiental vierkante meters teveel van het rijksmonument gehaald. Foutje van de sloper, die belooft dat de oude stenen bewaard blijven en dat het stukje gebouw weer in ere wordt hersteld. 16 Haarlems kleinste gevelsteen - hij meet 12 bij 15 cm - is gron dig en fraai gerestaureerd. Op de steen zijn twee gekruiste krukken te zien met daarboven een kroontje. De steen is geplaatst aan de Gasthuisvest. De krukken zijn een verwijzing naar oude mannen. 17 Muziekcriticus albert bruggen (81) overleden, brüggen was Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 206