ruim twintig jaar medewerker klassieke muziek van Haarlems Dagblad. Als recensent onderscheidde hij zich door zijn inte gere beschouwingen over de kwaliteit van muziekuitvoeringen, waarbij hij de intenties van de muzikanten zwaar liet wegen. Sociëteit Vereeniging viert zijn 150-jarig bestaan. Het jubileum wordt gevierd met een concert in de Philharmonie en de uit gave van een boek over de geschiedenis van de sociëteit. 21 jeanne kruijver (94) wordt gehuldigd in de Toneelschuur, omdat ze 75 jaar actrice is bij de Rederijkerskamer Alberdingk Thijm. Zij muntte zelf altijd uit in doorleefd spel en heldere -205- dictie. Ter ere van haar is het jeanne kruijver Fonds opgericht als onderdeel van het Prins Bernhardfonds. Het fonds is bedoeld om jonge amateurtoneelspelers te helpen met leren acteren. 22 De Vaardagen 2006, die op 1, 2 en 3 september zouden worden gehouden, gaan niet door. Dat heeft de organiserende Stichting Spaarne festival Haarlem aan het college van b en w laten we ten. Als voornaamste reden wordt het gebrek aan financiële medewerking van de gemeente aangevoerd. Burgemeester jaap pop reikt De Olifant, de kunst- en cultuur prijs van Haarlems Dagblad/IJmuider Courant, uit aan caba retière Brigitte kaandorp in de grote zaal van de Phil harmonie. Omdat de krant dit jaar ook 350 jaar bestaat, spreekt ook staatssecretaris medy van der laan. Acteur wigbolt kruijver verschijnt als abraham casteleyn, de oprichter van de Oprechte Haarlemsche Courant, die in Haarlems Dagblad is opgegaan. 28 belinde thöne-siemens (83), oud-WD politica en jarenlang gemeenteraadslid, overleden. Zij was ook erevoorzitter van de Bond van Oud Illegale Werkers en hoofdbestuurslid van de Nationale Federatieve Raad van het Voormalig Verzet Nederland. 31 Burgemeester jaap pop reikt aan bert van voorden de pen ning van verdienste van de stad Haarlem uit. Deze Haarlemse amateurfotograaf is veertig jaar lid van de Haarlemse Amateur Fotografen Vereniging. Hij fotografeerde in ruim een kwart eeuw zo ongeveer alles van en over Haarlem. Omdat zijn gezichtsvermogen minder is geworden is hij ermee gestopt. Zijn collectie is onlangs opgenomen in het Noord-Hollands Archief, zodat iedereen er gebruik van kan maken. rob de nijs legt samen met zijn bandleden bloemen bij het kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 207