monument voor Lennaert Nijgh op de Oude Groenmarkt. Daarmee wil de zanger, die op die dag een optreden heeft in de Philharmonie, de overleden tekstdichter van wie hij zoveel liedjes heeft gezongen, eren. Juni 7 Nederlands oudste inwoner, de Haarlemmer jan voogd (106) overleden. Voogd wilde niet in de publiciteit vanwege zijn leef- -206- tijd. De gemeente Haarlem heeft 5,2 miljoen euro uitgetrokken voor het Frans Halsmuseum. Directeur Karei Schampers noemt het een godsgeschenk en zegt blij te zijn 'dat Haarlem nu zijn ver antwoordelijkheid neemt voor zo'n belangrijke collectie'. 13 Koningin Beatrix opent in gezelschap van burgemeester jaap pop het nieuwe Reinaldahuis. Het nieuwe verzorgingshuis, genoemd naar de vroegere Haarlemse burgemeester m.a. rei- nalda, is een opmerkelijk gebouw, dat de duidelijke signatuur heeft van de ontwerper, bureau Alberts van huut. 16 Amateurtoneelproducent De Haarlemse Theatermakers De TheMa's kondigt een nieuwe musical aan. Het wordt een pro ductie over het glorieuze café restaurant Brinkmann van wel eer. marijke kots schrijft de tekst en regisseert. In maart 2007 is de première. 18 Toneelgroep Het Volk brengt de nieuwe productie 'Helden zonder glorie', geschreven door don duyns uit. Het gaat over drie veteranen die terugblikken op hun militaire loopbaan. Het is een van de twee nieuwe voorstellingen om het dertigjarig bestaan van het Haarlemse gezelschap luister bij te zetten. 20 Bij de verbouwing van het voormalige Enschedéhuis aan het Klokhuisplein is een historische wandschildering tevoorschijn gekomen die vermoedelijk uit de achttiende eeuw stamt. De ondernemers franzen en van capellen, die daar hun restau rant Stempels gaan vestigen, hebben een sponsor gevonden voor de restauratie van de wand. 21 Oud-staatsraad mr. jan de vries krijgt uit handen van burge meester jaap pop de penning van verdienste van de stad Haarlem, de vries bekleedde een groot aantal bestuursfuncties op maatschappelijk gebied. Zo was hij meer dan twintig jaar voorzitter van de Stichting Stadsschouwburg en Concertgebouw, het Elisabeth von Thüringenfonds, de com- Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 208