missie Toegepaste Monumentale Kunst en het sbk Kunsten centrum in Haarlem. 23 Het eerste burgerlijk huwelijk in de Grote of Sint-Bavokerk wordt gesloten. De gelukkigen zijn joke de bruijne en jacco vroegop uit Utrecht. De kerk is een van de trouwlocaties bui ten het stadhuis. Het kersverse bruidspaar wil ook graag in Haarlem komen wonen. 24 Achttien kunstenaars uit Mutare, de zusterstad van Haarlem in Zimbabwe, maken veertig beelden die de nieuwe woonwijk tussen de Koepelgevangenis en de spoorlijn naar Amsterdam -207- zullen opluisteren. De beelden worden op initiatief van de Stedenband Haarlem-Mutare geplaatst in de Spaarnoogstraat en de Damaststraat. De Turkse en de Nederlandse vlag gaan omhoog bij de viering van het hoogste punt van de Turkse moskee Selimiye in Parkwijk. Eigenlijk wordt de moskee nog iets hoger zodra de glazen koepel wordt geplaatst, maar speciaal voor burgemees ter jaap pop, die eind deze maand vertrekt, wordt het feestje alvast gevierd. Het feest was compleet met Hollands Pannenbier en Turkse hapjes. 29 Tijdens een bijzondere raadsvergadering in de Philharmonie neemt burgemeester jaap pop na 11,5 jaar afscheid als burge meester van Haarlem. De Raad kent hem de de Erepenning van de stad toe, die naar een speciaal ontwerp van joost swar- te gemaakt is. Uitgeverij Gottmer brengt die middag het boek Door het oog van de burgemeester uit, een boek vol Haarlemse impressies. Het is het tweede fotoboek van jaap pop: in december vorig jaar verscheen van hem Vrouzven van Haarlem. 30 Haarlemmers uit alle geledingen van de stad vullen de grote zaal van de Philharmonie tijdens een feestelijke avond ter gele genheid van het afscheid van burgemeester jaap pop. Er zijn optredens van Holland Symfonia, boudewijn de groot, josee koning, hakim, toneelgroep Het Volk, het Malle Babbekoor van leny van schaik en vele anderen, leoni jansen stelde het programma samen en presenteerde de avond. Teylers Museum krijgt van de gemeente nog eens 25.000 euro schadevergoeding als compensatie voor onder meer het ver minderde aantal bezoekers als gevolg van de bouw van de rechtbank op het Appelaarterrein. Eerder kreeg Teylers al 11.000 euro voor gederfde huurinkomsten. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 209