Juli De klok boven het Monument van de eenentwintigste eeuw aan het Verwulft heeft op de wijzerplaat het getekende portret van oud-burgemeester jaap pop gekregen. Het is een stunt van enkele ondernemers onder aanvoering van joop vijn. De nieuwe burgemeester van Haarlem, bernt Schneiders (46) wordt geïnstalleerd. Het meer dan manshoge metalen penseel bij gerard smit aan de Gedempte Oudegracht mag als reclame op straat blijven staan. Eerder had de gemeente laten weten dat de teken- en verfgerei winkel daar geen vergunning voor kreeg. Het bleek een misverstand en nu is het penseel, ontworpen door wijlen de Haarlemse kunstenaar ab Vermeulen weer dagelijks te zien. In het verkoelende water springen vanaf een brug is verboden. Wie het toch doet riskeert een boete van 75 euro. Met name in Spaarndam is het van de brug af springen bij warm weer een historisch tijdverdrijf. ali sahim en mark NuijENS zijn uitgeroepen tot de meest veel belovende leerlingen van de Grafische School Haarlem. De twee 16-jarige leerlingen kregen daarvoor de Johannes Hendrik Meijerprijs. De prijs bestaat uit een bedrag van 3200 euro, dat zij moesten delen. Bovendien kregen zij elk een ets van joost Het Spaarnestad Fotoarchief verandert zijn naam in Spaarnestad Photo. De foto's die werden gebruikt voor de tijd schriften van Uitgeverij De Spaarnestad, die honderd jaar gele den werd opgericht, vormen de basis voor het omvangrijke archief. Ruim 20.000 foto's komen op het internet en zijn via www.spaarnestadphoto.nl voor iedereen te raadplegen. Zanger boudewijn de groot schenkt 4500 euro aan de Haar lemse Stadsschouwburg. Het geld dat hij kreeg als winnaar van De Olifant 2005, de cultuurprijs van Haarlems Dagblad, is bestemd voor een nieuwe kroonluchter. Uit handen van wethouder jan nieuwenburg krijgt Haar lemmer daan homburg de penning van verdienste van de stad Haarlem uitgereikt, homburg krijgt de onderscheiding voor zijn jarenlange inzet voor Schalkwijk. Hij was twintig jaar voorzitter van de wijkraad en vijftien jaar voorzitter van de Stichting Welzijnswerk Schalkwijk. Hij bekleedt nog tal van andere bestuursfuncties. Haerlem Jaarboek 2006 VEERKAMP.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 210