g Haarlemmer peter staats krijgt in de Adelbertuskerk aan de Rijksstraatweg de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice uitgereikt. Hij is meer dan veertig jaar actief in de rooms-katholieke kerk, bracht hosties naar zieken thuis en vervoerde patiënten naar kerkdiensten. n Ruim 350 nieuw ingeburgerde Haarlemmers worden ontvan gen in de Gravenzaal waar burgemeester bernt schneiders hen welkom heet. Zij hebben hun inburgeringstraject met suc ces afgerond. De Nederlandse taal vinden de meesten het moeilijkst. -209- 13 Het Kennemer Gasthuis in Schalkwijk krijgt 115 knuffelberen cadeau van het autobandenbedrijf Kwik Fit. De beren zijn het resultaat van een openingsactie van een filiaal aan de Surinameweg. Het bedrijf is sponsor van de Stichting Goed Bears of the World, die kinderen die troost nodig hebben een beer wil schenken. 14 De bv Monumentenbezit/Cobraspen koopt het voormalige Sint-Bavogebouw in de Smedestraat, ofwel de vroegere Toneelschuur. Het brengt de gemeente 1.687.660 euro op. Volgens het bestemmingsplan moet het voorste deel van het pand een maatschappelijke bestemming krijgen en in het ach terste deel moeten woningen komen. 15 Volkstuinvereniging 'Zonder Werken Niets' bij het Van der Aart Sportpark in Haarlem-Noord viert het 75-jarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan openen de hobbytuinders een ecolo gische voorbeeldtuin. Het gaat om een initiatief van de werk groep natuurvriendelijk tuinieren. 18 In de Gravenzaal is het vloerkleed dat striptekenaar joost swarte ontwierp vervangen door een tweede versie. Het eerste kleed ging erg pluizen en dat bleek aan een productiefout te liggen. Het tweede tapijt is betaald door de leverancier en kost de gemeente niets. 19 Een deel van het monumentale complex 't Paardenwed aan de Jansweg bij de Nieuwe Gracht is ingestort. Het gaat om het achterhuis dat aan de Bakenessergracht grenst. De panden zijn eigendom van Cobraspen, die op 1 september begint met opknappen. 25 Een deel van de drie pandjes waar tot vier jaar geleden het legendarische café De gedienstige Boer aan de Schalkwijker straat was gevestigd, stort in. Er was wel een sloopvergunning voor afgegeven, maar het instorten kwam geheel onverwacht. Eind 2006 moet de nieuwbouw op deze plek beginnen. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 211