23 Oud-geneesheer directeur van het Diakonessenhuis, willem betist (90) overleden. Tussen i960 en 1970 stond hij aan het hoofd van het ziekenhuis. Ook was hij verantwoordelijk voor de verhuizing naar een nieuw pand in Heemstede. 27 De antieke 'Bikkers'-brandspuit van de Grote of Sint- Bavokerk staat weer op de plek waar deze historisch thuis hoort: in het spuithuisje op de zolder van de kerk. Haarlemse brandweerlieden, leden van het Brandweermuseum, hebben de spuit omhoog getakeld. Dat gebeurde in onderdelen. Eenmaal boven werd de spuit weer in elkaar gezet. Augustus 1 De Haarlemse welzijnsorganisatie Radius verkeert op de rand van faillissement. Radius heeft voor achttien personeelsleden ontslag aangevraagd. Die ingreep is nodig om de financiële huishouding op korte termijn in orde te krijgen, aldus de wel zijnsorganisatie. 2 Oud-burgemeester van Zandvoort Arjen Nawijn (94) overle den. Hij was zestien jaar burgemeester van Olst en daarna elf jaar burgemeester van Zandvoort. In 1948 was Nawijn nauw betrokken bij de oprichting van de vvd. De Haarlemse Voedselbank start met een nieuwe actie. Daarbij wordt aan klanten van supermarkten gevraagd een aantal extra producten te willen kopen en deze te schenken aan de Voedselbank. 3 De oostzijde van de Nieuwe Gracht is de beste plek voor een nieuwe ondergrondse parkeergarage. Dat zegt onderzoeksbu reau Oranjewoud, dat voor de gemeente diverse mogelijkhe den heeft onderzocht. De garage moet plaats bieden aan 800 auto's. Of de garage er komt, hangt af van de financiering. 4 Stadsarchitect joop slangen tekende een nieuwe Kortebrug die de oude bij de Burgwal en de Spaarnwouderstraat moet vervangen. De oude brug is versleten. De nieuwe Kortebrug krijgt het hekwerk van de oude brug en gaat daar verder ook zoveel mogelijk op lijken. 9 Er wordt in Haarlem een straat genoemd naar autocoureur en anti-slipschoolhouder Rob Slotemaker. Het gaat om een nieu we straat op het voormalige Drosteterrein. Slotemaker reed vijfentwintig jaar in uiteenlopende nationale en internationale raceklassen. Hij verongelukte op 16 september 1979 op het cir cuit van Zandvoort. Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 212