ig Het bruidspaar david van dufferel/saskia wildenors trou wen voor de wet in de Nieuwe Kerk in de Vijfhoek. Het is de eerste keer dat de Nieuwe Kerk als locatie voor het burgerlijk huwelijk wordt gebruikt. 24 Ook Haarlem doet mee met de eerste landelijke Naturalisatie dag. De provincie Noord-Holland krijgt van de Chinese provincie Shandong een vier meter hoog granieten beeld van de wijsgeer Confucius cadeau. Het geschenk van de met Noord-Holland bevriende provincie weegt negenduizend kilo. Het komt te —211— staan op de campus InHolland aan de Veldzichtlaan. 27 Langs de kade van het Spaarne, enkele honderden meters van de Waarderbrug, is door de Stichting Natuurwerkgroepen een voor Nederland nieuwe plantensoort ontdekt. Het gaat om het plantje chenopodium aristatum, dat oorspronkelijk uit Azië komt. Voor zover bekend is deze Haarlemse groeiplaats de enige in Nederland. 28 Drukker Joh. Enschedé werkt samen met een Maleisische investeerdersgroep om volgend jaar een drukkerij in dat land te openen. Directeur a. piet heeft goede hoop dat Enschedé ook de ringgit, de Maleisische munteenheid, gaat drukken. Ook de Maleisische premier is bij het project betrokken. 30 Paul Stuyt (87) overleden. Hij vervulde vele functies in Haarlem waaronder voorzitter van het bestuur van de Kathe drale Basiliek Sint-Bavo, voorzitter Rode Kruisafdeling Haar lem en voorzitter van het bestuur van de Frans Hals Stichting. 31 Gedeputeerde cornelis mooij presenteert zijn idee voor de Zuidtangent. Er moet een tunnel komen voor de Zuidtangent vanaf de Schipholweg naar de Nassaulaan, zodat de snelle bus geheel ondergronds het centrum van Haarlem kan passeren. In de Gedempte Oudegracht moet weer water komen, waaronder de tunnelbakken moeten komen te liggen, aldus mooij. In kleine kring is jan kortekaas, de 'kaketoeman' gecremeerd. De vorige week overleden kortekaas werd in Haarlem bekend om zijn witte papegaai coco, zijn onafscheidelijke vriend, die hij altijd meedroeg op zijn linker schouder, coco is overigens twee jaar geleden al overleden. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 213