September Minister maria van der Hoeven preekt in de r.-k. Groen- marktkerk, gewijd aan de H. Antonius van Padua. In haar gast- preek luidde haar boodschap onder meer: 'Zorg voor jezelf en zorg voor elkaar.' Tijdens sloopwerk aan 't Paardenwed hoek Jansstraat- Nieuwegracht is de groeiplaats van het beschermde plantje Gele Helmbloem vernietigd. De Stichting Natuurwerkgroepen heeft bij de politie en de aivd melding gemaakt van de over treding van de Flora- en Faunawet door eigenaar Cobraspen, die vooraf een 'natuurtoets' had moeten uitvoeren. Het bronzen beeld Suzanna van de Belgische kunstenaar oscar jespers (1887-1970) in het Noordersportpark in Haarlem-Noord is weer gestolen. Het beeld van het meisje is vlak boven de voeten afgezaagd. De diefstal kwam aan het licht bij een onderhoudscontrole. Het beeld werd in 2001 al eens gestolen en drie jaar later bij een Amsterdammer terugge vonden. Die verklaarde Suzanna bij het vuilnis te hebben gevonden. Tijdens het Jopenfestival op het Nieuwe Kerksplein wordt op initiatief van Haarlems Dagblad een nieuw Haarlems bier gepresenteerd: De Oprechte, genoemd naar de Oprechte Haarlemse Courant, die dit jaar 350 jaar bestaat. Het bier is gebrouwen door de Jopenbrouwerij, in opdracht van de krant. De groentezaak bulters uit de Maasstraat in Haarlem-Noord is door de brancheorganisatie Aardappelen, Groenten en Fruit (agf) uitgeroepen tot beste groentewinkel het land. De Haarlemse Stadsbibliotheek heeft een nationaal keurmerk ontvangen, samen met de bibliotheken van Hengelo en Vlissingen. De bibliotheken in deze drie steden zijn de eerste die voldoen aan landelijke kwaliteitseisen die door de Vereniging van Openbare Bibliotheken zijn opgesteld. Het Frans Halsmuseum heeft het schilderij 'Phaeton vraagt zijn vader de zonnewagen te leen' van de Amerikaanse schil der benjamin west voor 1 miljoen euro aan een kunsthande laar verkocht. Het doek gaat naar de Verenigde Staten. Het schilderij is een jaar lang inzet geweest van een strijd tussen de nazaten guépin, wier grootmoeder het doek in 1940 ter plaat- sing aanbood aan het Frans Halsmuseum, en de gemeente. Beide partijen krijgen nu de helft van het aankoopbedrag. Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 214