29 De gemeente Haarlem wil in vier jaar tijd 27 miljoen euro bezuinigen. In 2007 moet al voor tien miljoen worden bezui nigd. Dat blijkt uit de Ontwerp Programmabegroting 2007-2011. Voor een belangrijk deel moeten de bezuinigingen komen uit het terugdringen van het aantal ambtenaren en een fikse ver mindering van het aantal uitkeringen en subsidies. Het Wijnbergshofje in de Barrevoetestraat kan na een grondi ge restauratie weer door de bewoners worden betrokken. Aan het uiterlijk van het zeventiende-eeuwse hofje is niets veran derd maar van binnen zijn de woningen ingrijpend verbouwd. -213- Ze zijn allemaal iets groter geworden, waardoor er nu geen tien maar nog negen woningen over zijn gebleven. De traditie dat er alleen vrouwen van boven de 50 jaar mogen wonen, geldt nog steeds. Oktober 1 De honkballers van Kinheim worden landskampioen. Ze win nen met 3-2 van Konica Minolta Pioniers. Het is de derde keer dat Kinheim de landstitel verovert. 10 Directie en bestuur van poppodium Het Patronaat vragen de gemeente Haarlem om een structurele verhoging van de exploitatiesubsidie met 25.000 euro. Daarnaast willen ze een malig 400.000 euro om de vermogenspositie te verbeteren. Het Patronaat wil drastisch snoeien in het aantal activiteiten om de financiële positie in de toekomst weer gezond te krijgen. n Winkeliers uit de binnenstad openen een website waar notoire winkeldieven met signalement en foto door hen kunnen wor den opgezet. De politie werkt mee. De website is niet voor iedereen toegankelijk. Alleen leden van de ondernemersver eniging City Haarlem kunnen er met hun wachtwoord op terecht. Er worden geen namen of adressen bij de foto's geplaatst. 13 Na het vertrek van burgemeester jaap pop is de logistieke steun voor de Zilveren Camera in Haarlem goeddeels weggevallen. Dat is de strekking van het verhaal van hans kouwenhoven, voorzitter van de stichting Zilveren Camera. Deze week maak te de organisatie bekend dat de jaarlijkse fototentoonstelling wordt verplaatst naar Den Haag. Advocaat bas sol (56) van het kantoor Kalbfleisch Van der Blom Fritz is benoemd tot deken van de Haarlemse Orde KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 215