van Advocaten. De deken zorgt voor kwaliteitsbewaking en heeft ook een representatieve functie. 14 Drie Haarlemmers, landschapsarchitect marnix tavenier, industrieel ontwerper arjan karssen en architect thijs assel- bergs, hebben het platform De Stekker opgericht. Het plat form buigt zich over de kwaliteit en de toekomst van de Haarlemse binnenstad. Zij uiten nu vooral kritiek op de kwa liteit van de oostelijke stadstoegangen via de A200 en de A205. 20 De gemeente Haarlem besluit het Bethelkerkje met bovenwo- ~214~ ning in het Rozenprieel in de verkoop te doen. Het kerkje werd in 1910 gebouwd. Ruim drie jaar geleden werd het door brand verwoest. Sinds de brand is er niets gedaan aan de kommer volle staat waarin het gebouw verkeert. Omwonenden van het parkje bij het Roosje Vospad in Schalk wijk zijn tegen de bouwplannen van de gemeente, waarin het parkje en de Spaarnehal vervangen worden door tweehonderd woningen. De woningen zijn in het plan verdeeld over vier appartementgebouwen. 21 De redactie van Haarlems Dagblad keert terug in de Haarlemse binnenstad. Er is ruimte gehuurd aan het Stations plein. Daarmee zegt de krant het industriegebied Waarderpol- der vaarwel. Het gebouw daar is verkocht en zal worden ge sloopt. Haarlems Dagblad zat sinds 1976 aan de Oudeweg. 24 De eeuwenoude kastanje op het Prinsenhof wordt omgezaagd. De majestueuze boom is aangetast door honingzwam. 28 De me maakt een einde aan een vergadering van de extreem rechtse politieke groepering Nationalistische Volks Beweging. Deze vergaderde in een peuterspeelzaal in de Obistraat in Haarlem-Noord. Er ontstond een gespannen sfeer toen een groep antifascisten en krakers leuzen scandeerden. De nvb is niet verboden. 29 ima Spanjaard (89) overleden. In de Tweede Wereldoorlog was zij als gevangene narcosezuster van kamparts Mengele in Auschwitz, ima Spanjaard wordt ook de redster van de Pavil joenslaan genoemd doordat zij zich fel verzette tegen de sloop van de monumentale villa's die aan het provinciehuis grenzen. November De Melkbrug over Spaarne wordt voor 4,2 miljoen euro gere noveerd. De brug, die industrieel erfgoed is, is na 120 dienstja- Haerlem Jaarboek 2006 1

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 216