ren zo goed als op. De brug is door zijn lagers gezakt en is al bijna een week buiten werking. Wethouder hilde van der molen kondigt de opheffing per i januari 2008 aan van de Stichting Radius. Radius beheert onder meer speeltuinen, peuterspeelzalen en buurthuizen in Haarlem. 2 De Britse krant Financial Times voorspelt dat Haarlem zich binnen afzienbare tijd kan meten met steden als Parijs en Londen. In een paginagroot artikel steekt de krant de loftrom pet over Haarlem. Een grap met serieuze ondertoon. Gesteld -215- wordt dat de huizen een kwart goedkoper zijn dan in Amster dam, en dat de stad veilig en groen is. Als culturele hoogvlie gers worden genoemd de Toneelschuur, het Patronaat, Stads schouwburg en de Philharmonie. Met een levend Hildebrandmonument in de bouwput en de opvoering van een klein toneelstukje door de Letterlievende Vereniging J.J. Cremer, is de officiële bouw van het woonwijk- je op het terrein van de Mariastichting van start gegaan. In de lente van 2008 kunnen de eerste stadsvilla's worden opgele verd. Het wijkje strekt zich uit van de Kleine Houtweg naar het Spaarne. 4 Problemen bij de fundering van de Stadsschouwburg zorgen voor vertraging van de verbouwing. Oplevering van het ver nieuwde theater is nu gepland in het najaar van 2008 in plaats van eind 2007. Beeldend kunstenaar piet zwaanswijk krijgt de Jannie Sipkes- prijs. De prijs is genoemd naar jannie sipkes, die ooit in Haar lem het sbk kunstuitleencentrum opzette. Zij reikte de prijs, groot 2500 euro en een sculptuur, zelf uit. 8 De gemeente trekt 181.000 euro uit voor de restauratie van het vieringgewelf van de Grote of Sint-Bavokerk. Het stucwerk van dit sierlijke 'plafond' is in het verleden flink beschadigd door lekkend water. De restauratie moet in januari 2007 begin nen. 9 De Haarlemse kunstschilder kees lans (87) overleden. Hij begon met schilderen als therapie tegen zijn zwaarmoedigheid. Kenners typeren hem als iemand voor wie het nooit goed genoeg was en die doorging waar anderen ophielden, lans was lid van de kunstenaarsvereniging kzod. Op het dak van het stadhuis wordt een looddief gepakt. De 43- jarige man werd door de politie aangetroffen met een reistas KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 217