vol lood. De man kon op het dak komen doordat er steigers rond het gebouw stonden voor noodzakelijk onderhoud. Het station van Haarlem, schepping van architect d.a.n. mar- gadant, bestaat honderd jaar. Ter gelegenheid daarvan ver schijnt een lijvig boek over de historie, waarin auteur klaas van giffen beschrijft hoe het spoor Haarlem veranderde. In de kleine zaal van de Philharmonie ontvangt het echtpaar jan en riet lassooy de Haarlemse Vrijwilligersprijs 2006. Die danken zij aan hun jarenlange belangeloze inzet voor de bewo ners van Zorgcentrum Schalkweide. De vrijwilligersprijs werd nieuw leven ingeblazen ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Vrijwilligerscentrale. De Haarlemse professionele toneelgroep Het Volk bestaat 30 jaar. Voor de jubileumvoorstelling is gekozen voor het tachtig jaar oude familiedrama 'Wat niet mag'. De nieuwe productie is met succes ontvangen en wordt in Haarlems Dagblad 'de beste voorstelling die zij ooit speelden' genoemd. Het gedenkteken voor de Haarlemse oud-burgemeester maar schalk in de Haarlemmerhout is vernield aangetroffen. Het monument bestaat uit een bank, een betonnen sokkel en een bronzen zuil. Het verkeerde al in slechte staat. De Haarlemse afdeling van Amnesty International, de oudste van ons land, bestaat op 28 november veertig jaar. Dat wordt herdacht in de Gavenzaal van het stadhuis. Schrijfster renate dorresteijn en actrice elisabeth andersen zullen er voor drachten houden. Bij de sloop van het legendarische café De Gedienstige Boer aan de Schalkwijkerstraat zijn volgens erfgename cecile rust- man honderden zilveren guldens en rijksdaalders aangetroffen. Volgens haar hebben de slopers ze met emmers afgevoerd. De sloper ontkent de vondst van de zilveren munten. De Stichting Intocht Sinterklaas begint een lobby om de lan delijke intocht van Sinterklaas naar Haarlem te halen. Het zou de eerste keer zijn dat de televisie-intocht van Sint-Nicolaas in Haarlem plaatsvindt. Burgemeester bernt Schneiders ziet het evenement als ideale citymarketing. Honderd daklozen worden getrakteerd op een copieus vijfgan gendiner in de Lichtfabriek. De maaltijd werd bereid door leer lingen van het Nova College. Het diner werd gegeven ter gele genheid van het tienjarig bestaan van de daklozenkrant. De Lichtfabriek stelde de zaal gratis beschikbaar en veel leveran- Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 218