ciers gaven korting. Het Kennemer Jeugd Orkest zorgde voor muziek. 22 Haarlems oud-burgemeester jaap pop is benoemd tot voorzit ter van het bestuur van het Letterkundig Museum in Den Haag. 'pop heeft zich als een bestuurder gemanifesteerd die de literatuur een warm hart toedraagt', aldus een woordvoerder van het museum. 26 Die Haerlemsche Musyckcamer bestaat 60 jaar. In 1946 richt te de 'ongekroonde koning van de Haarlemse muziekwereld' andré kaart het strijkorkest op. Voor het jubileumconcert zijn —217- twee speciale composities geschreven door de musici smit en van gompel. andré kaart is nog steeds de dirigent van Die Haerlemsche Musyckcamer. Een meervoudig jubileum dus. Oud-directeur van Koninklijke Droste Cacao en Chocoladefa brieken tinus savrij droste (90) overleden, tinus en zijn broer jan droste leidden als vertegenwoordigers van de derde generatie Droste de fabriek in Haarlem tussen 1947 en 1975, het jaar waarin Droste werd overgenomen door Van Nelle. In de schaduw van de Grote of Sint-Bavokerk, waar hij ooit dominee was, onthult koster henk soetens het borstbeeld van samuel ampzing. Het beeld is een initiatief van het Ampzing Genootschap, dat strijdt tegen het gebruik van buitenlandse leenwoorden. De predikant ampzing ijverde zelf ook voor zui ver taalgebruik. 29 De provincie Noord-Holland stelt 15 miljoen euro beschikbaar voor de aanleg van de Oostweg, de nieuwe randweg door de Waarderpolder, die moet aansluiten op de Schoterbrug en de te bouwen fly-over bij Ikea. Voorwaarde is dat de fly-overs er vóór 31 december 2011 liggen. Zo niet, dan moet de gemeente Haarlem de 15 miljoen terugbetalen. Pastoor w. cornel (87) van de Heilige Pastoor van Ars parochie in Parkwijk overleden. Hij was 35 jaar lang, van 1966 tot 2000 pastoor van deze parochie. Ondanks de leegloop van de r.-k. kerken zette pastoor cornel zich met hart en ziel in voor het pastorale werk in Parkwijk en de Zuiderpolder. In Schalkwijk, Europawijk, valt het startschot voor de bouw van het Turks Ouderen Centrum, een seniorencomplex met dertig woningen voor oudere Turkse inwoners van Haarlem. Belangrijk, volgens de Turkse vereniging 'Bizem ev' omdat 'het gaat om een kwetsbare groep ouderen, van wie velen nog anal fabeet zijn'. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 219