December i De drie woningbouwcorporaties Elan Wonen, Pré Wonen en De Woonmaatschappij spreken af samen de J.J. Hamelinck- school in de Slachthuisbuurt aan te kopen of te huren van de gemeente. Zij doen het aanbod ter gelegenheid van een bezoek van minister karla peijs aan de buurt, peijs heeft de Slacht huisbuurt 'geadopteerd'. De school staat al geruime tijd leeg. -218- De woningcorporaties willen er onder meer een nieuwe buurt- school in vestigen. Het eerste exemplaar van de grote catalogus van het Frans Halsmuseum wordt aangeboden aan burgemeester bernt Schneiders. De omvangrijke catalogus is het resultaat van 75 jaar onderzoek. Er is vijfentwintig jaar aan gewerkt. Het boek werk geeft een overzicht van de totale collectie oude schilder kunst tot 1850 van het museum. Opmerkelijke uitkomst: in zijn inleiding in de catalogus stelt kunsthistoricus pieter van thiel dat zoiets als een Haarlemse School niet bestaat. Het vroegste schilderij van frans hals, het portret van de Haarlemse kerk voogd jacobus hendrick ZAFFius (1534-1618) wordt in de nieu we catalogus een kopie naar frans hals genoemd. Conserva tor pieter biesboer, die niet meewerkte aan de samenstelling van de catalogus, is het daar niet mee eens. Vincent's eethuis aan de Nieuwe Groenmarkt sluit. Generaties mensen hebben er goedkoop gegeten, maar er komen de laat ste jaren te weinig mensen, zodat het exploitatietekort oploopt tot ver boven de ton per jaar. De eetgelegenheid werd ooit opgezet door de r.-k. Sint-Vincentiusvereniging, om armen tegemoet te komen. 5 Milieu- en vredesactivist piet blankevoort overleden. Hij was een van de oprichters van het Rosenstock-Huessy Huis in de Hagestraat en vele jaren voorman van de Vredesbeweging in Haarlem. Zo'n vijftig boze boeren met grote tractoren bezetten geruime tijd de Haarlemse binnenstad. Het boerenprotest geldt de rechtzaak tegen jan van der kroon uit Westwoud, die werd gedagvaard voor het vervoer van 'gevaarlijke stoffen'. Het alge mene protest van de boeren: 'Wij worden gedwongen het milieu te vervuilen'. 6 Het college van b en w besluit dat er geen bredere Lange Brug Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 220