komt om de snelle busverbinding Zuidtangent vlotter over het Spaarne te leiden. Het college besluit te kiezen voor een tun nel onder het Spaarne. Er is opdracht gegeven verschillende tunnelvarianten te onderzoeken. De voorkeur gaat uit naar een lange tunnel. g De uit 1896 daterende Grote Sluis van Spaarndam gaat wordt in 2008 tien maanden gesloten voor alle scheepvaartverkeer. De sluis, een vitale schakel tussen Noordzeekanaal en Spaarne met de Ringvaart, moet worden vervangen. Voor de beroeps- en recreatievaart betekent dat omvaren via Amsterdam en de -219- Nieuwe Meer. Omdat ook de brug dan buiten gebruik zal zijn, moet het autoverkeer omrijden via Zijkanaal C/Velsen-Zuid of via Penningsveer. Voor fietsers en voetgangers komt er een kleine brug. 12 De Melkbrug, de oudste brug van Haarlem, is weer openge steld voor voetgangers en fietsers. De brug was buiten werking, omdat het remmechanisme en de motor moesten worden gere pareerd. De gemeente betwijfelt of die maatregelen voldoende zijn om de brug langer dan een jaar in bedrijf te houden. Pas in 2008 wordt begonnen met de hoognodige algehele renovatie. De zogeheten Doleantiekerk in de Ridderstraat, eigendom van de Gereformeerde Gemeente, mag van de gemeente Haarlem niet worden gesloopt. De Gereformeerde Gemeente wilde het gebouw vervangen door appartementen. Het gebouw in neo classicistische stijl en de naastgelegen pastorie dateren uit 1888. In het Frans Halsmuseum wordt de grote tentoonstelling 'In het licht van Italië' van schilderijen van nicolaes berchem geopend. Het museum heeft ook een website over deze bijzon dere schilder opgezet. De expositie blijft open tot 16 april 2007. 18 In de Grote of Sint-Bavokerk houdt schrijver-dichter en poë ziecriticus piet gerbrandy de eerste Bilderdijklezing, getiteld 'Een leven vol sukkelingen'. De lezing is een initiatief van stadsdichter george moormann. Ter gelegenheid van de twee jaarlijkse Bilderdijkherdenking in Haarlem verscheen van MOORMANNS uitgeverij De Zingende Zaag een kistje met 22 kunst- en drukwerkjes. De gemeente Haarlem heeft toegezegd dat de gedenksteen van Bilderdijk op de Grote Markt wordt opgeknapt. 20 De Haarlemse bakker buijs bakt de beste kerststol, ofwel 'Weihnachtstol', van ons land. Dat is de uitkomst van een keu ring door het Echte Bakkersgilde. buijs heeft vestigingen aan KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 221