de Italiëlaan, de Anthonie Fokkerlaan. De concurrentie was groot. Het bakkersgilde spreekt van een 'goed stollenjaar'. 21 Op het Doelenplein bij de stadsbibliotheek is een borstbeeld onthuld van de schrijver louis ferron. De onthulling gebeur de door de vrouw en de twee dochters van ferron. Het beeld is gemaakt door bart holt en is een karakteristiek portret van de schrijver. 22 Het ontwerp voor de nieuwbouw van het provinciehuis van de Spaanse architect mateo is definitief van tafel. De Dreefzijde -220- van het gebouwencomplex behoudt zijn aaneengesloten gevel- wand. Dat compromis sloten het Haarlemse college van b en w en het provinciebestuur. De in de jaren dertig ontworpen ge bouwen door de architecten bremer en zwiers krijgen een waardestelling 'orde 2', dat betekent dat ze wel gesloopt mogen worden, maar alleen onder strikte voorwaarden. 23 han mullens (63) overleden. Zij werd de moeder van De Glasblazers genoemd. Meer dan veertig jaar zette 'tante Han' zich onvermoeibaar in voor het verenigingsleven rond de speeltuinvereniging De Glasblazers. 27 In een gezamenlijke persverklaring spreken de Historische Vereniging Haarlem, Stichting L.A.S., Haarlemsebouwplan- nen.nl, de wijkraden Welgelegen en Koninginnebuurt, Bond Heemschut, De Hoeksteen en de vw Haarlem hun voorkeur uit om de in de jaren dertig door de architecten bremer en zwiers ontworpen gevelwand van het provinciehuis te behou den. 29 sjaak vrugt van de vorig jaar opgerichte lokale politieke par tij Axielijst is door zijn collega's uitgeroepen tot beste raadslid van 2006. 'Een nieuweling in de politiek die zich in zeer korte tijd een eigen plaats heeft veroverd'. Bij de wethouders werd chris van velzen nummer één. De WD'er is wethouder cul tuur en financiën. 31 De Pianomoeder van Nederland. Zo noemde de Heemsteedse pianiste miep van luin de Haarlemse musicienne frieda brackman-hoogerwerf, die op 31 december overleed. Zij werd 81 jaar. Zij was de meeste gezochte pianopedagoge van Haarlem en omstreken, frieda brackman had zelf niet zo'n behoefte om op te treden. Zij bezat een groot vermogen om haar leerlingen het werkelijke studeren bij te brengen. Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 222