xii. Perceel grond met erf en schuur, groot circa 1.31.50 hectare; Marten en Willem Nieuwjaar, voornoemd, op j 9.425,- xiii. Weiland, groot circa 1.22.85 hectare; Gerardus Petrus Geukers, bouwkundige te Haarlem op 8.100,- xiv. Weiland, groot circa 1.61.00 hectare. Gerardus Petrus Geukers, bouwkundige te Haarlem op 8.100,-; dit perceel is daarna gehoogd door Hermanus Johannes Peper, bouwkundige te Heemstede, met 500,-. Op 4 april 1922 heeft vervolgens de toeslag plaats, waarbij de uitslag van de veiling als volgt luidt: - De combinatie van de percelen ia en ib is toegewezen voor 36.500,- aan de heer Mattheus Henneman, particulier te Haarlem, die de aan koop verklaarde te hebben gedaan uit eigen hoofde en als mondeling gemachtigde van de heer Lambertus Henneman, particulier te Bus- sum; - De combinatie van de percelen 11 tot en met vi is toegewezen voor de som van 38.600,- aan de heer Jacques Walig, voornoemd, die ver klaarde de aankoop te hebben gedaan als mondeling gemachtigde van de heer Albert Heyn, particulier te Bussum; - Perceel vii is toegewezen voor 7.380,- aan de heer Hindrik van Zijl, broodbakker te Heemstede; - Perceel vin is toegewezen voor de som van 7.200,- aan de heer Stephen Pieter ten Cate, bloemist te Haarlem; - De combinatie van de percelen ix tot en met xiv is toegewezen voor de som van 69.325,- aan de heer Theodorus Stephanus Joseph Jansen Hendrikszoon, particulier te Haarlem, die verklaarde de aankoop te hebben gedaan als mondeling gemachtigde van: a. Het hofje Nicolaas van Beresteyn te Haarlem, voor het onverdeeld drievierde gedeelte; b. Het hofje Meester Pieter Janszoon Codde genaamd Spoorwater te Haarlem voor het onverdeeld éénvierde gedeelte. Loosjes Nu Vredenhof in zoveel verschillende delen was uiteengevallen, hield de eigenlijke buitenplaats op te bestaan. De heer Albert Heyn bouwde zijn villa Nijenhove op de door hem aangekochte grond, waarvan later een deel ten offer zou vallen aan de aanleg van de Westelijke Randweg. De achterliggende percelen zouden aaneengesloten voor het nageslacht bewaard blijven in het veilige bezit der beide voormelde hofjes. KAREL ACKEMA

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 57