1941 op het Jonas Daniël Meyerplein te Amsterdam. Het atelier is nog steeds volwaardig in gebruik en wel bij mevrouw Anneke Hofte, onder meer bekend door het beeldhouwwerk, dat door haar werd gemaakt in het kader van de Bavo-renovatie. Over Mari doen tal van verhalen en anekdotes de ronde, waarvan het verhaal over het verbergen van een illegaal wapenarsenaal in een hol beeld van Moeder Maria in volle oorlogstijd wel het bekendste is. Ook andere anekdotes worden opgehaald in zijn In Memoriam (Jaarboek Haerlem 1979). Misschien minder bekend is, dat hij (en zijn huisbaas) in oorlogstijd aan tal van (deels joodse) onderduikers onderdak verleende. Onder de medebewoners - huurders dan wel onderduikers - bevonden zich, voor kortere of langere tijd, de dichter Slauerhoff, de schrijver Godfried Bomans, dr. P.H. Schroder, leraar Nederlands en schrijver, de advocaat en procureur H. Tonino, het hoofd van een lagere school H. Schepers, de heer Maurice van Yzer, de joodse ex-echtgenoot van Jo Vincent, de politica Ria Beckers, Marius zoon Frits en diens echtgenote en nog vele anderen. Ten slotte zij hier - ten overvloede wellicht - gememoreerd, dat Mari in zijn gastvrije woning en atelier talrijke kunstenaars - collegae, maar ook musici en literatoren - en leerlingen, waaronder niet als minste Hare Majesteit de Koningin (destijds nog h.k.h. Prinses Beatrix) heeft ontvan- Het echtpaar Andriessen in 1972. Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 60