gen. Vredenhof is daardoor lange tijd ook een voor Haarlem belangrijk cultureel centrum geweest. Nu onlangs werd herdacht, dat Mari Andries- sen honderd jaar geleden werd geboren, verdient ook de geschiedenis van het huis, waarin hij leefde en werkte en dat zoveel banden heeft met andere Kennemer buitenplaatsen en hun bewoners, onze aandacht. Geraadpleegde bronnen en literatuur - Centraal Bureau voor Genealogie, 's Gravenhage, collectie familieadvertenties. - Openbare Registers, Hypotheekkantoor, Amsterdam (overgeschreven transpor takten). - Topografische Atlas, Noord-Hollands Archief, Haarlem. - Transport- en hypotheekregisters van Heemstede, Rijksarchief in Noord- Holland te Haarlem. - Brinkgreve, drs. Clara (eindred.), Haarlemmerhout 400 jaar, Haarlem 1984. - Bulte, Marcel (e.a.), Bosch en Vaart, van Heemsteedse buitenplaats naar Haarlems Stadskwartier, Haarlem, 1992 (serie Haarlemse Miniaturen, deel 24). - Damme, A. van, De buitenplaatsen te Heemstede, Berkenrode en Bennebroeh 1628-1811, Haarlem 1903. - Van Eeghen, I.H., Inventarissen van de familiearchieven Heshuysen, Hooft, Hooft van Woudenberg, Amsterdam i960 (waarin o.a. fragmentgenealogieën Gockels, Heshuysen en Visscher). - Honig, G.J. en E. Smit, Stamboek familie Smit, Koog aan de Zaan, 1924-1940, 2 dl. - Oldewelt, W.F.H., Kohier van de Personele Quotisatie te Amsterdam over het jaar 1742, Amsterdam 1945, 2 dl. - Rombouts, Hans, (eindred.), Haarlem ging op wollen zolen, uitg. Pirola, Schoorl 1995. - Hanny van Steen-Saijet en Jac. van Steen, Eindenhout, Huis met de beelden, Haarlem 1993 (serie Haarlemse Miniaturen, deel 27). - Wijnman, H.F. e.a., Vier Eeuwen Herengracht, Amsterdam 1976. KAREL ACKEMA

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 61