gemeente Hillegom stelde een bijdrage van 50.000 gulden in het vooruit zicht als de avb naar die plaats kwam. Als gevolg van dit alles viel het hoofdbestuur van de avb langs regionale scheidslijnen in kampen voor en tegen 'Hillegom' uiteen. Ook werd de aloude tegenstelling kweker versus exporteur, die altijd sluimerend aanwezig was, weer manifest. Door het opduiken van de Hillegomse optie kwam de besluitvorming over een eventuele aankoop aan de Bloemhofstraat stil te liggen. Daar maakte de Coöperatieve Haarlemsche Groenten- en Bloembollenveiling, die om ruimte zat te springen, gebruik van door eind 1922 Bloemhof te kopen om in te richten als veiling voor droge bloembollen. Begin juli 1923 was de feestelijke opening van het gebouw, dat men Bloemhof bleef noe men. Toen Krelage en Warnaar medio november 1922 uit Amerika terug waren, werden ze met applaus ontvangen in de ledenvergadering van de Bond. Ze waren dan wel niet helemaal geslaagd in hun missie, maar de exporteurs vonden het al heel wat dat het importverbod voor een tijdje van de baan was. Veel plezier beleefde Krelage verder niet aan die ver gadering, want daar presenteerde C. Grullemans uit Lisse als lid van een bouwcommissie (verder aan te duiden als de commissie Grullemans) het 8i— Interieur van het gebouw van de firma E.H. Krelage aan de Bloemhofstraat in 1911. Even was er sprake van dat dit gebouw het centrale gebouw van de avb zou worden, (nha Kennemer Atlas) MAARTEN TIMMER

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 83