Het ontwerp-Kraan voor het nieuwe front van het beursgebouw. Weekblad voor Bloembollencultuur, 15 april 1927) Wat hij niet wist, was dat 'Hillegom' na de ledenvergadering nog een poging deed om de besluitvorming te torpederen. In het archief van de afdeling Hillegom van de avb vond ik een uitgewerkt plan tot oprichting van een Maatschappij Centraal Gebouw Hillegom met een plan voor de financiering van de investering en de exploitatie. Als een aantal grote exporteurs zich daaraan (financieel) zou verbinden, dan zou het hoofd bestuur van de avb worden gevraagd het Figee-besluit op te schorten. Kennelijk was er onvoldoende draagvlak en bleef het plan in het archief. Op 8 februari tekende de avb de voorlopige koopakte voor Figee. Vier dagen later stuurde het hoofdbestuur brieven naar de Bond en de gemeenten Hillegom en Heemstede om ze ieder te bedanken voor hun aanbod, en naar de gemeente Haarlem om te vragen naar de voorwaar den voor de ton. Het overleg met de afdelingen over nieuw- of verbouw vond op 21 februari plaats. Er bleek geen bereidheid voor de gift van een ton, maar wel opperde men het idee om voor elke beursgang een entree van 25 cent te vragen en de opbrengst (ongeveer 7000 gulden per jaar) te gebruiken voor rente en aflossing van een lening om een mooiere beurs neer te zetten. Het hoofdbestuur stelde in de ledenvergadering van maart voor het huishoudelijk reglement zo aan te passen dat de 25 cent beur- sentree mogelijk zou zijn. Dat wilde men echter niet zo maar goedkeu ren. Eerst wilde men een bouwplan zien. Krelage kon niet veel anders dan toezeggen en de beraadslagingen schorsen. Inmiddels was architect A. Kraan uit Oegstgeest, die ook het 'krank zinnigengesticht Vogelenzang' had getekend, aan het werk gezet. Hij ont- Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 98