wereld. Hij was niet alleen directeur van de gelijknamige bloembol- lenhandel, maar hij bekleedde ook een aantal bestuursfuncties in de bollensector. Zo was hij voorzitter van de Algemeene Vereeni- ging voor Bloembollencultuur. Daarnaast was hij een productief schrijver over de bloembollenhandel. Maarten Timmer beschrijft hoe Krelage zijn standaardwerk Drie eeuwen bloembollenhandel tot stand bracht en waarom er geen Amerikaanse editie van is ver schenen. Laurens Jansz. Coster is inmiddels weer uit de canon van de Nederlandse geschiedenis verdwenen, maar Haarlem laat het daar bij niet zitten en maakt zijn eigen canon. Het nieuwe lid van onze redactie, Piet de Rooy, schrijft over het nut van de canon in het algemeen en wijst op de didactische waarde ervan. Ook in deze editie weer een overzicht van gerestaureerde en nieuwe gevelstenen, geschreven door Martin Busker. En verder vindt u in dit jaarboek een artikel over de herinrichting van de Janskerk, de restauratie van het vieringgewelf in de Bavo en uiteraard de kroniek en de bibliografie. Als nieuw lid van de redactie verwelkomen we Piet de Rooy tevens lid van het bestuur van de Vereniging Haerlem. Ook is het dit jaar 25 jaar geleden dat Florence Koorn toetrad tot de redactie van het jaarboek. Zij heeft vele jaren het redactiesecretariaat gevoerd en ook daarna een grote bijdrage geleverd aan het redac tiewerk. De redactie is Florence dan ook veel dank verschuldigd. Bijdragen voor het volgende Jaarboek ziet de redactie met belangstelling tegemoet. Zij moeten uiterlijk 15 oktober 2008 in bezit zijn van de redactiesecretaris, p/a Archiefdienst voor Kenne- merland, Jansstraat 40, 2011 jx Haarlem. A.G. van der Steur, voorzitter M.L. Pop-Jansen, redactiesecretaris B.K.S. Koene F.W.J. Koorn K. van Leeuwen P. de Rooy B.C. Sliggers DE REDACTIE JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 10