landgoed 'uitgeleend' voor cricketwedstrijden. Pim Mulier was toen voorzitter van de Cricketbond en net zoals Boreel een van de spe lers van het eerste uur. Een in die tijd door burgemeester Boreel uitgeloofde wisselbeker (de Boreelbeker) staat nog in de prijzenkast van de Cricketvereniging Rood en Wit in Haarlem. Naast sportpromotor was Mulier echter ook schrijver, kunstliefheb ber en schilder. Zijn onblusbare energie en geldingsdrang waren le gendarisch. Hij was een echte kunstkenner en zal zeker op de hoogte geweest zijn van het bestaan van de vroegere ketens van de schutterijen. In 1900 heeft Mulier een ontwerp gemaakt voor een kostbare wisselprijs voor het kaatsen in de vorm van een zilveren bal, versierd met Friese symbolen. Hij wordt nog steeds gebruikt voor een van de belangrijkste kaatswedstrijden in Friesland. Het was dus niet zo vreemd dat Boreel aan Mulier vroeg een nieu we ambtsketen voor hem te ontwerpen. Van het ontwerp zijn he laas geen tekeningen meer te vinden, zodat niet is vast te stellen wat de invloed van Mulier geweest is en wat aan de makers, de firma W. Voet en Zn, toegeschreven kan worden. Mulier zal het ontwerp met zijn symbolische betekenissen bedacht hebben maar de ingewikkelde technische uitvoering is ongetwijfeld afkomstig van de firma Voet. De makers - Firma W. Voet en Zonen te Haarlem In het jaarboek Haarlem 1931 wordt Elias Voet jr. genoemd als 'een der kunstzinnigste zonen van Haarlem'. Toen hij de opdracht kreeg de nieuwe ambtsketen te vervaardigen was hij pas 26 jaar. W.J.H. (Pim) Mulier (1865-1954). 114 JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 116