DRIE EEUWEN BLOEMBOLLEN EXPORT Een standaardwerk krijgen van de minister van Landbouw en aan de koningin was opgedragen. Volgens Krelage was hij van 1894 tot 1935 getuige ge weest van het medeleven van de koningin met het lief en leed van het bollenvak 'en van hare onverflauwde belangstelling vooral voor de economische beteekenis en ontwikkeling van dezen tak van volkswelvaart. Dat Hare Majesteit de eerbiedige opdracht van dit boek wel heeft gelieven te aanvaarden geeft daarvan opnieuw blijk'.13» Het voorwoord van de minister dateerde van 25 november 1945, maar het duurde vanwege gebrek aan personeel en schaarste aan papier tot eind oktober 1946 eer de intekenaars het boek kregen en de presentexemplaren konden worden rondgestuurd. Dat waren er zoveel dat die oplage eind november 1946 op was. Daarna duurde het weer een paar maanden voordat het boek in de verkoop kon. De eerste verkoopadvertentie stond in het Weekblad voor Bloem- van de hand van den deskundige bij uitnemendheid op dit gebied DOOR E. H. KRELAGE Een buitengewoon rijk geïllustreerd, op oud-hollandsch lompen papier gedrukt werk. Hot telt ruim 800 bladzijden, bevat meer dan 100 portretten van plant- en tuinbouwkundigen, waaronder een reeks grondleggers, van bloembollenbedrijven en tal van Vooraan staande figuren uit de bloembollenwereld (11 grafieken, 132 afbeel dingen, waarvan 52 in kleuren, van bolgewassen, waaronder 19 naar bijzonder fraaie aquarellen uil de 17e en 18e eeuw, o.a. uit den tijd der Tulpomanie; 65 reproducties van titels en uittreksels uit zeldzame werken, veilingcatalogi en bloembollenprijscou ranten, 60 illustraties, waaronder 5 in kleuren, van bloembollen- inzendingen op tentoonstellingen en bloembollenbeplanlingen) De prijs van dit werk bedraagt f 60,per stuk. Bestellingen worden gaarne ontvangen, bij voorkeur door overschrijving op postrekening 425300 van de Rijksuitgeverij te 's-Gravenbage. Verkoopadvertentie voor het boek Drie eeu wen bloembollenexport. 136 JAARBOEK HAERLEM 200J

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 138