THREE CENTURIES of FLOWERING BULBS in the NETHERLANDS by E. H. Krelage (Haarlem). A fascinating history of the development of bulb growing in the Netherlands by the Nestor of contemporary Dutch bulb growers. Extensive notes on the origin of bulbous plants. Numerous fine illustrations. Clvron. Bot.; Sup. roy. oct., ca. 300 p. and 100 illus., in -preparation, f7.50 schriftartikel wou opnemen in het boek. Laten we dat dan maar in een bijlage doen, antwoordde Verdoorn, en eerst het manuscript afhandelen, want dat heeft 'some editiorial care' nodig. In januari 1952 kreeg Krelage de catalogus 1952-1953 van Chronica Botanica met daarin de aankondiging van zijn boek: 300 bladzij den, 100 afbeeldingen voor een prijs van 7,50 dollar, 'will also be made available in a limited, handsomely bound editon at ca. 9.00 dollar'. Er stond in de advertentie weliswaar dat het boek nog 'in preparation' was, maar Verdoorn beloofde Krelage dat de voorbe reiding tot uitgave in het voorjaar zijn beslag zou krijgen. Krelage reageerde verheugd, ook gezien 'mijn leeftijd', en wilde het boek graag meegeven als souvenir aan de prominente gasten van de Flora in Heemstede, die in maart 1953 zou plaatsvinden.23' Hij stuurde Verdoorn een stukje over het verschijnen van het boek dat hij in het Weekblad voor Bloembollencultuur wilde plaatsen. Ver doorn raadde plaatsing van het stukje af, want het was onzeker of maart 1953 haalbaar was. In mei 1953 werd Verdoorn weer ziek. Dat duurde de rest van het jaar, wat hem er overigens niet van weerhield op zoek te gaan naar oude catalogi van bloembollenhandelaren uit Nederland aan afnemers in Amerika, met de bedoeling die eventueel in de Ameri kaanse uitgave op te nemen. Ook wilde hij citaten van Engelse en Amerikaanse schrijvers die Nederland hadden bezocht, in het boek opnemen. Hij had eindelijk een redactrice gevonden voor het manuscript, ene mrs. Hollingworth. Zij stuurde Krelage in de loop van het jaar haar opmerkingen, die hij over het algemeen wel accepteerde. Er ontstond alleen een fors verschil van mening over bepaalde passa ges in het hoofdstuk over de geschiedenis van de export. Die passa ges hadden betrekking op de oorlog en de periode daarna. Zij ver- Will also be made available in a limited, handsomely bound edition, at ca. $9.00 Aankondiging van het Krelage's boek in Chronica Botanica. 146 JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 148