Verdoorn liet hem en mevrouw Krelage in januari 1958 weten dat met cb het zou uitgeven maar dat hijzelf dat in Utrecht zou doen, in een serie van fraai uitgevoerde boeken op het gebied van de bio logie en de tuinbouw. Hij zag het nog steeds als erezaak, maar het manuscript moest nog een keer worden doorgenomen en getypt! In maart liet Verdoorn aan Hoog weten begonnen te zijn in Utrecht en dat hij naar Haarlem zou komen. Hoog, wijs geworden door ervaring, stelde voor dat hij en mevrouw Krelage wel naar Utrecht zouden komen. Als die afspraak al is nagekomen, dan heeft het gesprek in ieder geval geen resultaat opgeleverd, want in september vroeg Hoog aan Verdoorn om het contract in te leveren. Hij zou dan zelf wel een uitgever zoeken. In i960 zou namelijk '400 jaar tulp' worden gevierd en daarbij zou het boek goed passen.33) Ver doorn reageerde daar niet op, wel kreeg mevrouw Krelage een uit nodiging voor de entreerede van Verdoorn op 1 december 1958. Of ze er is geweest weten we niet. In 1959 besloot mevrouw Krelage het over een andere boeg te gooien. Zij schakelde mr. H. Rink van het Utrechtse advocatenkan toor Van Noord en Rink in. Rink was de schoonvader van Jacob Krelage, de zoon van Ernst Krelage. Ook hem gelukte het echter met in contact te komen met Verdoorn. Verdoorn zelf stuurde met Kerstmis weer een kaart aan mevrouw Krelage, waarin hij meldde dat de inrichting van het instituut goed vorderde en dat hij hoopte spoedig weer met publicaties te kunnen beginnen. Ook in i960 slaagde zij er niet in met Verdoorn in contact te komen. Ten einde raad vatte zij het plan op Verdoorn per deurwaarder te laten som meren tot ontbinding van het contract. Of dat is gebeurd, is niet duidelijk. Wel stuurde Verdoorn rond Kerstmis weer een kaartje. Zijn vrouw en hij waren ernstig ziek geweest en dat had het uit rengen van het boek vertraagd. Maar de vooruitzichten waren gunstig, want hij was van plan in het instituut een kleine afdeling te stichten voor de geschiedenis van de Nederlandse bloembollencul tuur en die zou het boek uitgeven. Met de beste wensen voor 1961 nodigde hij mevrouw Krelage en Hoog uit voor een bezoek. Er is geen antwoord bewaard gebleven, wel een kladje waarop mevrouw Krelage schreef dat het de stellige wens van haar en de kinderen was deze zaak tot een einde te brengen, zodat zij ontbin- ding van het contract wenste. JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 156