verplaatsen. Hierdoor konden er drie toiletten bijgebouwd worden en een grote werkkast. In de kapgedeeltes boven deze ruimten zijn de kapconstructies geïsoleerd en opgeknapt en als nieuwe werk plekken ingericht. Ook de tot Commandeurszaal omgedoopte ruimte waar nu ont vangsten en lezingen gehouden kunnen worden heeft een heel andere uitstraling gekregen door de aankleding met kunst en vitri nes. Er is een bijzonder projectiescherm dat uit het zicht hoog in de kap hangt en alleen als het nodig is naar beneden zakt en dan uit rolt. Ook de verlichting door de gehele kerk heen is bijzonder. Ver lichting is heel belangrijk maar moet niet al te nadrukkelijk aanwe zig zijn. De armaturen zijn goed in overeenstemming met de gehele inrichting. De Commandeurszaal wordt van de studiezaal geschei den door een nieuw koorhek dat behandeld wordt in een aparte bijlage. Hopelijk wordt het oude uurwerk nog teruggeplaatst in de kerk en komen er bij de entree nog twee lantaarns. Helaas kan mijn col lega Robert Kluft die deze kerk jarenlang met hart en ziel in onder houd heeft gehad dit niet meer verzorgen daar hij ernstig ziek is geworden. De opening vond plaats op 7 juni 2007. Als officiële handeling schoven Commissaris van de Koningin H. Borghouts en directeur- generaal Cultuur en Media mevrouw J.A. van Kranendonk het nieuwe koorhek open. Daarmee was een einde gekomen aan de jarenlange restauratie en renovatie van de Janskerk. Maar wilt u echt de geschiedenis van de Janskerk leren kennen dan verwijs ik u naar het prachtige boek van Wim Cerutti, Van Commanderij van Sint-Jan tot Noord-Hollands Archief, dat die middag werd aange boden. JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 188