Slachthuisstraat 12 t/m 23, 84 t/m 98 en 130 t/m 144 Aan de Slachthuisstraat gingen 28 woningen tegen de vlakte omdat palenpest de funderingen ernstig had aangetast. Nu is op de hoek van de Slachthuisstraat en de Pladellastraat, op nog geen 100 meter van het Spaarne, een nieuwbouwplan gerealiseerd door Preferent Projectontwikkeling B.V., een dochteronderneming van Prè Wo nen. Het gehele complex bestaat uit 12 eengezinswoningen met aan beide kopse zijden een appartementengebouw met 11 woningen ver deeld over vier verdiepingen. Een aantal van de eengezinswoningen heeft een dakopbouw op de vierde bouwlaag. Hierdoor is er in het gevelbeeld een trapsgewijze verspringing ontstaan die een belangrij ke architectonische bijdrage aan het gebouw levert. Het gebouw is door Mulleners Mulleners Architecten uit Amsterdam ontwor pen. Bij de ontwikkeling van dit nieuwbouwproject wilde men de woningen verrijken met een kunstvoorwerp. Hieruit is het idee opgekomen om aan de voorgevel van het nieuwe gebouw gevelste nen aan te brengen. De sgvh is door Pré Wonen benaderd met de vraag of zij hieraan hun medewerking wilde verlenen. Het was de bedoeling dat de sterke relatie met het slachthuis de basis zou vormen voor het thema van de gevelstenen. Daarnaast moesten de stenen goed qua kleur bij de bruinrode bakstenen van de voorgevel passen. Gekozen is om de loop van het vee vanaf het Spaarne door de Slachthuisstraat naar het slachthuis tot uiting te brengen in de vorm van afgebeelde dieren. Dit in combinatie met verwijzingen naar gezegden en spreekwoorden die over 'slacht' vee gaan. 206 JAARBOEK HAERLEM 2OO7

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 208