woning, Papentorenvest 2 herbouwd. Hiermee kwam na negen jaar een einde kwam aan de werkzaamheden op deze locatie. Ter herinnering aan dit feit is door Joost Swarte uit Haarlem een gevelsteen ontworpen die door beeldhouwer/kunstenaar Tobias Snoep uit Amsterdam is gemaakt. De steen is gedateerd en door beide kunstenaars gesigneerd. Op 11 september 2007 is de steen door de uitvoerder van Jeugdzorg Chris Vos in de gevel geplaatst. Een week later is tijdens de feestelijke oplevering van het totale werk de gevelsteen door wethouder Maarten Divendal en één van de jongeren van Jeugdzorg, Ramzi Hagen, onthuld. Maar er is nog een, door mij ontworpen, gevelsteen geplaatst als blijvende herinnering aan de samenwerking van de gemeente Haar lem met de Stichting Jeugdzorg. Daarop staat een persoon (het voorbeeld was ik zelf) met op de borst het wapen van Haarlem en de tekst studium hodie cras opus (studeren nu morgen werk). Verder staat er een M bij het hart voor Monumentenzorg en als ini tiaal van de ontwerper en natuurlijk het jaar van oplevering. De steen is gemaakt door gevelsteenhouwer Koos Boomstra uit Utrecht besproken en door Tsjerk Holtrop uit Aldeboarn gepoly chromeerd. Deze gevelsteen is samen met de gevelsteen van Joost Swarte tij dens de officiële oplevering van alle door de jongeren gerestaureer de/gerenoveerde panden onder grote belangstelling onthuld door Cock Fuchs a.i. hoofd van de Stichting Jeugdzorg Noord-Holland en de zoon van de ontwerper, Max Busker. Als afsluiting van dit Ontwerp gevelsteen voor Scheepmaker- dijk 5. 2l6 JAARBOEK HAERLEM 2OO7

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 218