Het aantal leden per 31 december 2007 bedroeg 1.891 per 1 januari 2007. De Historische Werkgroep Vereniging Haerlem (HWVH) Bijdrage van Leny Wijnands-van der Leij Het jaar 2007 was een oogstjaar voor de Historische Werkgroep. Het groepsproject over de Haarlemse gebedshuizen mondde uit in het boek Meer dan steen... De Haarlemse kerken en andere gebeds huizen, vroeger en nu. Op 27 april werd het eerste exemplaar van het boek onder overweldigende belangstelling overhandigd aan burgemeester Bernt Schneiders in de gloednieuwe Commandeur zaal van het Noord-Hollands Archief, na een flitsend, gedegen betoog van cultuurhistoricus dr. T.H. von der Dunk. Na afloop hiervan werd de gelijknamige fototentoonstelling in De Hoofd wacht geopend. Ook deze fototentoonstelling was een product van de Historische Werkgroep. Er viel dat jaar nog meer te oogsten. In mei kwam een nieuw boek uit van de hand van Marcel Bulte (ons in Emmen wonende, nog altijd actieve 'buitenlid): Slachthuis- buurt. 100 jaar wonen en werken in en rond het Openbaar Slacht huis. Centraal in het boek staat het slachthuis, in 2007 een eeuw oud, dat indertijd in de Romolenpolder werd gebouwd. Ver van bebouwing en bewoning in verband met hygiënische en andere bezwaren. Maar na de Eerste Wereldoorlog groeit de bevolking, net als de stad zelf. Het slachthuis wordt door de stad ingesloten. Het boek vertelt ook het verhaal van de bewoners, aan de hand van foto's, anekdotes en herinneringen. Het boek werd in het (voorma lige) slachthuis gepresenteerd, en de buurt maakte er een feest van. Werkgroepslid Bert Koene presenteerde in december zijn boek Stemmen uit een stille stad. Intieme berichten uit Haarlems late regententijd. Hoofdthema is de briefwisseling tussen Kees Kops (zoals Cornells de Bruyn Kops zich bescheiden noemde) en zijn familieleden, uit verschillende tijdstippen van zijn leven en over zeer uiteenlopende onderwerpen. Een aan intimiteit grenzend inkijkje in een warm familieleven in de gegoede kringen in Haar lem, in de eerste helft van de 19de eeuw. Als contrapunt schetst de auteur ook het moeizame bestaan aan de onderkant van die samen leving. Tijdens de levendige presentatie bij boekhandel De Vries waren ook leden van de familie De Bruyn Kops aanwezig. De Werkgroep is in 2007 wekelijks op woensdagavond bijeen JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 233