gekomen, om deelresultaten van lopend en nieuw onderzoek te bespreken. Lopend groepsonderzoek Project De Zesde Doos. Het creëren van een historische database in de computer. Hieraan wordt elke eerste woensdag van de maand gewerkt. Nieuw groepsonderzoek: 1. Een inventarisatie van een stukje (oude en nieuwe) infrastructuur van Haarlem, met focus op de Grote Houtstraat. In verband met de uit dit onderzoek voortkomende vragen is de geoloog Jan de Jong bij de Werkgroep te gast geweest om een toelichting te geven op zijn geologische onderzoeksresultaten door de jaren heen. 2. Mede naar aanleiding van het verzoek van oud-burgemeester Jaap Pop om een tekst samen te stellen voor (allochtone of andere) nieuwkomers die niets van Haarlems geschiedenis afweten, is besloten om dit verzoek te integreren in een Historische Canon van Haarlem. Het gaat bij een Canon niet om een 'verkorte geschiede nis van maar om een aantal belangrijke onderwerpen uit die geschiedenis: 'wat iedereen zou moeten weten van...' Korte, losse stukjes, die prikkelen tot zelf verder lezen. Dit project is begonnen als werkgroepsproject, maar al in een vrij vroeg stadium is het bestuur van de Vereniging erbij betrokken. Het belang ervan over stijgt het werkgroepsniveau. Het project zal naar verwachting in de loop van 2008 worden afgerond. Individueel onderzoek - Bert Koene deed in 2007 ook onderzoek naar de vroege geschiede nis van het dorp Assendelft, waar Haarlemse kloosters en enkele Haarlemse families een belangrijke rol hebben gespeeld. Dit onder zoek zal in 2008 zijn afronding krijgen in een publicatie. - Een van onze nieuwe leden van 2007, Dick van Gijlswijk, start nieuw onderzoek naar een stukje Haarlemse onderwijsstructuur, namelijk naar de bemoeienissen van het stadsbestuur met de stads armenscholen en de Franse scholen in de periode 1757-1863, alsme de de rol en de betekenis van de verschillende colleges van toezicht in die periode. - Marcel Bulte verzamelt gegevens over de zgn. Koninginnebuurt voor een toekomstige publicatie over die wijk. - Werkgroepslid en Gilde-gids Thon Fikkerman verzorgt met grote regelmaat thematische rondleidingen zowel voor de werkgroep als voor de groep gastvrouwen en gastheren. Deze wandelingen zijn 232 JAARBOEK HAERLEM 200J

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 234