informatief en prikkelen de historische nieuwsgierigheid. En ze leveren artikelen op voor Nieuwsbrief en/of website. Daan Kerkvliet is na Wim Post onze nieuwe werkgroepsfotograaf geworden, zoals o.a. blijkt uit illustraties bij Nieuwsbrief-artikelen. Bert Koene maakt vanaf januari 2007 deel uit van de Redactiecom missie van het Jaarboek. Arjan Vink houdt de Werkgroep op de hoogte van toekomstige ten toonstellingen in het Historisch Museum Haarlem. De Kerstlezing van dit jaar werd verzorgd door Frank Suurenbroek. Aan de hand van zijn onderzoek naar de stadsrandgebieden van Haarlem gaf hij met gebruik van kaarten en foto's aan, welke nieu we onderzoeksrichtingen kunnen voortbouwen op het pioniers werk dat hij voor zijn dissertatie heeft verricht. Het was tevens zijn afscheid van de werkgroep. Het kalenderjaar werd na afloop hier van met een feestelijk glas besloten. Het bestuur van de Werkgroep is onveranderd: Arjan Vink is penningmeester en formeel beheerder van de computer en tevens, namens de Werkgroep, lid van de Raad van Advies van Historisch Museum Haarlem; Henk Ahles is secretaris en Leny Wijnands voorzitter. Eind 2007 telde de Werkgroep 17 leden. De werkgroep Gebouw en Omgeving Bijdrage van Johannes van der Weiden De werkgroep houdt zich bezig met actuele ontwikkelingen en plannen met betrekking tot de gebouwde omgeving en adviseert daarover in woord en geschrift het Bestuur van de Historische Ver eniging Haerlem. Het Bestuur onderneemt op basis van deze advie zen zo nodig formeel actie, bijvoorbeeld in de vorm van een bezwaarschrift. Steeds is daarbij het uitgangspunt in hoeverre de ontwikkelingen en plannen het cultuur-historisch karakter van de stad versterken, bedreigen of aantasten. Monumentenzorg Haarlem is, wat betreft Rijksmonumenten, de vijfde monumenten- stad van het land, maar door jarenlange gemeentelijke nadruk op grote nieuwbouwprojecten is de aandacht voor beheer en monu mentenzorg op de achtergrond geraakt. In 2004 is het landelijk gerenommeerde gemeentelijk Bureau Monumentenzorg opgeheven, en is een lijst met meer dan 700 potentiële 'Jonge Gemeentelijke Monumenten' uit de periode 1850-1940 in de la blijven liggen. De JAARVERSLAG 233

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 235