reeks jaarverslagen Monumentenzorg Haarlem, die sinds de oprich ting van het Bureau Monumentenzorg in 1956 ononderbroken in het Haerlem Jaarboek verscheen, is in 2004 abrupt gestopt. Daardoor bestaat er ook geen registratie en geschiedschrijving m.b.t. de monumentenzorg meer. Alles wat niet wettelijk beschermd is, dat is in Haarlem ongeveer 98% van het totale bouwbestand, mag gesloopt worden - en dat is dan ook de laatste jaren met voortvarendheid geschied. Een kleine rondgang langs andere belangrijke monumentensteden laat zien dat deze vrijwel allemaal deskundig bezette bureaus of afdelingen heb ben, die zich met cultuur-historie en monumenten bezighouden. Dat is belangrijk mede in het licht van de voortschrijdende decen tralisatie van de monumentenzorg, die gemeenten met steeds meer verantwoordelijkheden en taken in dezen belast. Haarlem heeft één beleidsmedewerker monumentenzorg. In september heeft de Vereniging Haerlem een nota Zorg om de Monumentenzorg gepubliceerd, waarin uitgebreid op deze situatie wordt ingegaan en aan het slot een actieplan van tien punten wordt geformuleerd. De nota is integraal gepubliceerd in de Haerlem Nieuwsbrief nr 3 van september 2007 en toegezonden aan de Gemeenteraad en het College van b&w. Ongeveer gelijktijdig met de nota is een Burgerinitiatief Monu mentenzorg ontwikkeld o.l.v. Marianne Rietvink, met als concreet doel o.m. de formele vaststelling van de lijst van jonge monumen ten. Dit initiatief heeft geresulteerd in een forum in de Lutherse kerk op 31 oktober, waarin ook een bestuurslid van de Vereniging Haerlem zitting had. Na een bespreking in de Gemeenteraad heeft het College van Burgemeester en Wethouders toegezegd vaart te maken met de vaststelling van de lijst van jonge monumenten. Hiermee lijkt één van de tien punten van ons actieplan te worden uitgevoerd. Provinciehuis De Vereniging Haerlem heeft in samenwerking met andere organi saties en particulieren ernstige bezwaren ingebracht tegen de gedeeltelijke sloop en de nieuwbouwplannen voor het Provincie huis aan de Dreef. Onze bezwaren betroffen met name de steden bouwkundige inpassing in de monumentale omgeving van Frede- rikspark, Haarlemmerhout en Dreef. Hierover is in het jaarboek 2006 verslag gedaan. Het na de Provinciale Staten-verkiezingen van 7 maart nieuw gevormde College van Gedeputeerden heeft op 6 234 JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 236