is noodzakelijkerwijs al een terugdringingsbeleid terrassen ont staan. De werkgroep blijft ervoor pleiten, de 'veelzijdigheid van de openbare ruimte en de gebouwde omgeving', het 'stedelijk mozaiek' (regel i van de Tien Gouden Regels van de Vereniging Haerlem) ook hierbij niet uit het oog te verliezen en enige terughoudendheid in dezen te ontwikkelen. De projektgroep heeft zich ook beziggehouden met het recente gemeentelijke beleid de reclame-uitingen in de (binnen-) stad meer te reguleren. Dit zal door gedane toezeggingen van de zijde van het gemeentebestuur pas op termijn effect sorteren. Een Nota Grote Markt en Omgeving, waarin ook door middel van afbeeldingen bovenstaande problematiek wordt geadstrueerd en waarin gepleit wordt voor een integrale visie en aanpak, is aan geboden aan de burgemeester en wethouder Divendal. Overige aktiviteiten De werkgroep heeft zich op verzoek van bewoners beziggehouden met het ontwerp-bestemmingsplan Heiliglanden/de Kamp, met de sloopplannen voor delen van de Slachthuisbuurt, met de sloop van de boerderij aan de Zij-Zijlweg en met de voorgenomen herinrich ting van de Jansstraat. Zij heeft aandacht gevraagd voor de monu mentale kerk van Boeyinga aan de Richard Holkade, een kleiner maar waardevol zusje van de in 2003 door brand verwoeste Koningkerk aan de Kloppersingel, waarvoor al enkele jaren gele den een sloopvergunning blijkt te zijn afgegeven. De gemeentelijke projectleider Jan Slootjes heeft een presentatie gegeven over de nieuwbouwplannen voor het Stationsplein; er is een presentatie bekeken van Peter Jansen over de mogelijke plan nen voor het voormalige HKB-gebouw aan de Tempeliersstraat. De werkgroep volgt de nog onduidelijke plannen m.b.t. de Zuidtangent met argusogen. Op 14 april heeft de werkgroep een fietstocht gemaakt langs ver schillende projekten in Hoofddorp. De jaarlijkse studiedag vond plaats op 23 juni, naar Delft en de Haagse nieuwbouwwijk (Vinex- wijk) Ypenburg. De nadruk lag hierbij op de inrichting van de openbare ruimte in Ypenburg en de Delftse binnenstad, nieuw bou wen in historische omgeving (Delftse binnenstad) en hergebruik van bestaande gebouwen (gebouwen van de Technische Univer siteit in Delft-Zuid en de gebouwen van Brinkman en Van der Vlugt uit de tijd van het Nieuwe Bouwen op de voormalige lucht haven Ypenburg). JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 238