Aan het eind van 2007 bestond de werkgroep uit 15 actieve leden. Paul Flos nam afscheid als secretaris wegens vertrek naar Syrië. De nieuwe secretaris is Albert Laterveer (gebouwenomgeving@gmail- .com). De Werkgroep Jeugd Bijdrage van Marjorie Vroom-Mos Wie het overzicht aan het eind van dit verslag vergelijkt met ons eerste jaarverslag in het Jaarboek 2003, ziet een aantal opmerkelijke verschillen. Was de werkgroep jeugd vier jaar geleden nog gericht op een programma voor één groep van één Haarlemse basisschool, tegenwoordig beslaan de activiteiten meerdere leeftijdsgroepen van meerdere basisscholen uit Haarlem én omgeving, vMBO-leerlingen, en PABO-studenten. Door deze inspanningen heeft de Vereniging Haerlem zich een vaste plek verworven in het Haarlemse educatie ve veld. Dat komt tot uiting in het deelnemen aan de uitvoering van het 'Mozart in de Bavo'-project en aan de cult-on-tour van Kreater tot het lidmaatschap van de werkgroep ErfgoedEducatie en de werkgroep ErfgoedNacht van de Erfgoed Coalitie Haarlem. Van laatstgenoemde overkoepelende organisatie is de Vereniging trou wens ook lid. Een groot deel van de aandacht dit jaar is gegaan naar het opzet ten en uitvoeren van het grote educatieve project 'Wie wat bewaart, heeft wat!'. Door de erfgoedbrede samenwerking en de diversiteit van de instellingen is het een uniek project geworden. Leerlingen van de deelnemende basisscholen maken in de loop van hun schooltijd kennis met allerlei soorten erfgoed en met de bijbehoren de instellingen. Het gezamenlijke thema 'bewaren' is weloverwogen gekozen. Het is een thema waar kinderen zelf iets mee hebben en dat ook jonge kinderen goed kunnen begrijpen: wie heeft er als kind nou niet een verzameling strips, voetbalplaatjes of schelpen gehad? Elke instelling heeft een andere invalshoek gekozen en deze afgestemd op een van de acht basisschoolgroepen. Zo beginnen de allerklein sten in het Frans Hals Museum waar ze o.a. mogen puzzelen met oude tegeltjes met daarop kinderspelen. Als ze een paar jaar later in groep 6 zitten, mogen ze in het Historisch Museum Haarlem in een Junior Selectie Commissie meedenken over wat wel en wat niet in het museum zou moeten worden bewaard. Onze werkgroep werkt in dit programma nauw samen met de Grote of St. Bavokerk en JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 239