laat groep 4 beseffen dat de Grote Markt eigenlijk de huiskamer van Haarlem is. Ook nut en noodzaak van monumentenzorg komt daarbij aan de orde. Uiteraard kost een samenwerkingsproject met zo'n veelomvat tend programma veel geld. Het was niet eenvoudig een goede begroting van alle kosten op te stellen, aangezien er zowel instellin gen aan het project meedoen waar uitsluitend professionele arbeidskrachten in dienst zijn, als instellingen die volledig draaien op vrijwilligers. Veel inspanningen zijn verricht voor het verkrijgen van de nodige subsidies, maar het unieke van het project - het opzetten van een programma voor een hele school tegelijk - heeft er mede toe geleid dat een groot deel van het benodigde geld is binnengekomen. Na een proefperiode waarin het programma getest is en met docenten geëvalueerd werd, gaat het in het kalenderjaar 2008 daadwerkelijk van start. De 'programma's op maat', waarmee de werkgroep al een zekere reputatie heeft opgebouwd, zijn uiteraard met deelname aan de gro tere Haarlemse initiatieven niet van de baan. Elke docent die behoefte heeft aan steun bij een bepaald erfgoedprogramma kan nog steeds bij ons terecht. En dat gebeurt gelukkig ook. De contac ten met het Museaal Historisch Perspectief Noord-Holland (nu: Bureau Erfgoededucatie van Cultureel Erfgoed Noord-Holland), de pabo InHolland en Kreater (nu: H'Art) hebben ons bekendheid gegeven en dit leidt weer tot nadere contacten met docenten. Uiteraard proberen wij zo veel mogelijk de groepen in de Hoofd wacht te ontvangen en de bijzondere geschiedenis daarvan te ver tellen. Maar zoals we zijn begonnen - het benaderen van een school waarop een bestuurslid zijn kinderen had zitten - kan het nog steeds: zo komen de activiteiten met de Bavoschool voort uit het vaderschap van een lid van de werkgroep. Ten slotte een chronologisch overzicht van activiteiten in 2007, die door de werkgroep zelf georganiseerd zijn, en die waar de werk groep bij was betrokken: Januari - Stadswandeling vanuit de Hoofdwacht met accent op de Middel eeuwen voor groep 8 van De Rozenbeekschool uit Velserbroek; - Proefdraaien van het 'Wie wat bewaart, heeft wat!- project met groep 4 van de Liduinaschool; 238 JAARBOEK HAERLEM 2OO7

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 240