Februari Stadswandeling eveneens met accent op de Middeleeuwen voor groep 8 van de school voor speciaal onderwijs Focus; Groep 8 van de kantoorurenschool De Kring wil Haarlem laten zien aan Amerikaanse kinderen in het kader van het project Chil dren Connecting Cultures en vraagt onze medewerking; Maart In het kader van een project over wo-2 wordt door groep 8 van de Bavoschool een bezoek gebracht aan kunstenaar Jan van Wens- veen; April Presentatie aan de Haarlemse basisscholen van het Wie wat bewaart, heeft wat! -project in het Noord-Hollands Archief; Bezoek van 3 groepen PABO-studenten aan de Hoofdwacht en avondcollege in de pabo InHolland; 2e Cult-on-tour voor VMBO-leerlingen, en 2 groepen van het Sterren College brengen ons een bezoek. De cult-on-tour heeft tot doel leerlingen van het vmbo kennis te laten maken met de diverse Haarlemse cultuur-, kunst- en erfgoedinstellingen. Door middel van een speurtocht in en om de Hoofdwacht wordt hen daarbij ook enige historische kennis bijgebracht; Groepen 7 en 8 van de Bavoschool brengen in het kader van het wo-2 project een bezoek aan de Haarlemse Synagoge; Enkele leerlingen van de Bavoschool laten zich na het bezoek aan Jan van Wensveen inspireren tot het maken van schilderijen. De mooiste zijn op 4 mei neergelegd bij het monument voor de gevalle nen aan de Westergracht; Juli Tekenaar/schilder Cas van der Sluijs brengt in de Hoofdwacht het portret van een 'cachotbewoner' aan, zodat een bezoek aan de Hoofdwacht voor kinderen nog 'spannender' is geworden; September Cultureel medewerkers in opleiding maken kennis met Haarlemse cultuur- kunst- en erfgoedinstellingen tijdens een middag georga niseerd door Museaal Historisch-Perspectief Noord-Holland; Oktober Aangezien docenten de voorkeur hebben uitgesproken voor een cult-on-tour aan het begin van het schooljaar, wordt deze voor de derde maal in 2007 georganiseerd en ontvangen wij opnieuw 2 groe pen VMBO-leerlingen; JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 241