- Op 6 ochtenden wordt net als in 2006 het project 'Mozart in de Bavo' uitgevoerd. Onze medewerking bestond uit het schrijven van een deel van de docentenhandleiding. De Werkgroep Parken en Groen Bijdrage van Maria van Vlijmen Het Slaperdijkpad Dit jaar kwam de vierde folder in de serie 'groen-blauwe dwarsver bindingen in Haarlem en omgeving' gereed, met als titel Het Slaper dijkpad. De andere folders zijn Het Brouwerspad, Het Parkenpad en Het Jan Gijzenpad. Deze oost-west gerichte dwarsroutes door snijden het noord-zuid georiënteerde wegenpatroon van de stad en zijn geschikt als fiets- en wandelroute. De nieuwste route voert langs de Slaperdijk, die de gemeente grens tussen Haarlem Santpoort-Zuid vormt, over de Grote Sluis, tot aan het Rijnlandshuis in Spaarndam. De dijk heeft tegenwoor dig geen functie meer in de waterhuishouding, maar is nog duide lijk in het landschap aanwezig. Hij begint bij de hoge duinrand van Santpoort-Zuid en eindigt bij de entree van het dorp Spaarndam. Bij de eerder genoemde routes was het uitgangspunt steeds een duinrel, een stroompje uit de duinen dat over de strandvlakte (het Westelijk Tuinbouwgebied ligt hier bijvoorbeeld) zijn weg zocht naar de stad. Veel van deze duinrellen zijn vergraven; ze werden bijvoorbeeld breder gemaakt of hun loop werd enigszins verlegd, waardoor ze geschikt werden voor menselijk gebruik, zoals de watervoorziening voor de brouwerijen en blekerijen en voor het vervoer van materialen en tuinbouwproducten per boot. In de Santpoortse duinen ontsprong vroeger de Brederoodsebeek, die echter door latere veranderingen op deze plaats is verdwenen. Maar de route begint wel vlakbij de plaats waar deze beek, die uit mondde in de Delft voor de afwatering in het Spaarne, ooit liep. De serie van vier folders zal feestelijk worden aangeboden aan wethouder Maarten Divendal. Deelname aan Klankbordgroepen De werkgroep is dit jaar ook actief betrokken geraakt bij diverse overlegplatforms, georganiseerd door de gemeente Haarlem, om mee te praten en te denken, vraagtekens te plaatsen en ideeën te leveren bij plannen en projecten die het groen van de stad betref fen. JAARBOEK HAERLEM 200J

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 242