hij dat bij het luisteren naar zijn composities de mensen een korte reis moeten maken waarbij ze iets beleven: 'Ik wil ze tijdloosheid laten ervaren, en eindeloosheid en vrijheid.' Hans Asselbergs werd geboren op 28 oktober 1953; hij was het vijfde van zeven kinderen. In zijn middelbare schooltijd (hij bezocht het Triniteitslyceum) was hij als drummer veelvuldig on the road met de popband Creepy. Eigenlijk begon hij toen al ver schillende dingen tegelijk te doen, want als hij tot diep in de nacht in Paradiso gestaan had, moest hij de volgende ochtend toch weer bij de leraar Nederlands of Engels in de klas zitten. Hoewel hij droomde van een toekomst in de muziek, of in de geologie (naar aanleiding van zijn lectuur van het werk van Willem Frederik Her mans), of bij het ballet, ging hij naar de wens van zijn vader farma cie studeren, om later de apotheek (apotheek Loomeyer aan de Zijlweg) over te kunnen nemen. Tijdens zijn studie in Groningen liet hij het slagwerk een jaar lang ongemoeid, tot hij in 1973 Marcel Baudet ontmoette, die een drummer zocht voor zijn jazzquintet. Marcel Baudet studeerde tegelijkertijd geschiedenis aan de univer siteit en piano aan het conservatorium. Hans Asselbergs ging in de avonduren ook enige tijd slagwerk studeren aan het conservatori um van Groningen, waar hij zich de koning te rijk voelde tussen pauken, marimba en vibrafoon. Met het jazzbandje trad hij in het weekend op. Later bekwaamde hij zich ook nader in het spelen van marimba bij Jeroen Goldsteen aan het conservatorium van Amster dam, en volgde hij masterclasses bij David Friedman en Keiko Abe. Via Marcel Baudet leerde hij ook diens zus Michèle kennen, met wie hij in 1975 ging samenwonen. Toen Hans Asselbergs op 12 december 1978 afstudeerde in de far macie kreeg hij het aanbod om een jaar lang naar Berkeley te gaan om slagwerk te studeren, maar de gezondheidstoestand en de nadrukkelijke wens van zijn vader deden hem besluiten daar niet op in te gaan en apotheker te worden. Het was duidelijk dat zijn hart meer bij de muziek lag dan bij het bereiden van medicijnen en het 'potten', het wekelijks controleren of de aangevoerde potten met grondstoffen inderdaad bevatten wat hun etiketten beloofden. Maar zijn perfectionisme en de overtuiging, dat als je iets deed, je het ook goed moest doen, stimuleerden hem ertoe zich ook in dit vak te onderscheiden. Iets goed doen betekende bij hem dat hij het met passie deed. Vanaf 1985 werkte hij samen met de Brijder-Stich- ting voor verslaafdenzorg en ontwikkelde hij een methadon-pro- gramma dat zich langzamerhand uitbreidde over Noord-Holland. JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 252