Gedreven stortte hij zich op betere patiëntenbegeleiding en patiën tenzorg. Hij maakte veel werk van de fto's, een overlegorgaan waarin huisartsen werden geïnformeerd over nieuwe ontwikkelin gen in de farmacie. Ook trad hij een aantal jaren op als consultant voor farmaceutische bedrijven als Organon en Glaxo. Naast de apotheek bleef hij actief in de muziek. Van 1978 tot 1983 was hij vibrafonist in het eigen kwartet Monte Sauza, dat in 1982 het nos Jazz Festival won. Van 1983 tot 1988 speelde hij ma rimba in Sambra, een Latin jazzformatie rond drummer Lucas van Merwijk. Van 1987 tot 1991 deed hij mee aan multimedia perfor mances met de groep 'de aantAsting', de eerste electronische for matie waarvan hij deel uitmaakte. De groep was gesticht door de componist Ernst Oosterveld. Hans Asselbergs kocht een electro- nisch mallet keyboard - kat - dat het mogelijk maakte om o.a, via samples te 'schilderen' met geluid. Hans Asselbergs leefde ruim vijftien jaar twee levens tegelijk, waarvan het ene hem echter veel beter paste dan het andere. Hij was gelukkig, toen hij - aan het begin van de jaren tachtig - met een keurtroep uit de Nederlandse slagwerkerswereld een reis maakte naar New York en op de momenten dat hij muziek maakte, maar het apotheekwerk stemde hem steeds somberder, ook al door de beperkende regelgeving in de farmacie; hij voelde zich onvrij, omdat hij niet kon zijn wat hij eigenlijk was. Zich terugtrekken uit de apotheek en helemaal in de muziek gaan, was niet zonder meer mogelijk, omdat hij vrouw en kinderen een gerieflijk bestaan wilde garanderen. Het fraaie huis aan het Florapark herbergde drie kin deren - Gustan, Pelle en Fay - die muzikaliteit en creativiteit in hun genen en hun opvoeding meekregen. Tijdens een eenzame bezinningsweek op Texel in 1991 ontdekte hij de muziek van Ligeti. In datzelfde jaar zat hij een tijdje met blu esgitarist Rob ten Bokum in Frankrijk om te componeren. Steeds meer waren zijn activiteiten erop gericht om tezijnertijd vrij te zijn. In het voorjaar van 1993 kreeg Hans Asselbergs een uitzonderlijke en levensbedreigende ziekte (osteomelitis), waarvoor hij een half jaar in het ziekenhuis lag en een half jaar moest revalideren. In de nacht voor zijn tweede operatie besloot hij de apotheek vaarwel te zeggen als hij deze crisis zou overleven. Het duurde nog tot 1996, maar toen begon hij zijn nieuwe leven als componist. In 1995 had hij al het Concert voor boot, brug en bus voor groot mannenkoor geschreven (voor de opening van een door broer Thijs ontworpen brug over het Spaarne - de 'Verfroller'). Daarna volgden '3 met 5' NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 253