voor marimba solo (uitgevoerd voor de nps televisie), Storm tij (1997), Door het bos naar de bomen (1998) voor twee slagwerkers en video en in datzelfde jaar Vallend stof voor kamerorkest en twee sopranen. Dit laatste werk werd in 1999 op cd uitgebracht. Uit het begeleidende boekje blijkt hoe de fysica een belangrijke rol speelde in deze compositie. Zijn werk weerspiegelde het totaal van zijn per soonlijkheid, het verenigde zowel zijn bêtakant als zijn muzische bevlogenheid. Bij een voordracht over zijn werk zei hij dat hij getallen gebruikte als creatieve impuls: 'als middel tot bezwering, middel om het instinctieve de allure van rationaliteit en daarmee ook van noodzakelijkheid te verlenen'. Ook in zijn nieuwe leven was één activiteit hem niet genoeg. Omdat hij behoefte had aan een muziekruimte buitenshuis, kocht hij in 1997 het pand van een loodgietersbedrijf (voorheen een grondstoffenfabriek voor snoep en koek) in de Helmbrekersteeg, midden in de oude Haarlemse binnenstad. Onder impuls van hem en van Michèle Baudet evolueerde dit project tot iets groots en unieks. Thijs Asselbergs maakte het ontwerp voor de verbouwing van wat in 1999 in bedrijf kwam als Studio Grasland. De naam van deze 'studio, toon- en werkplaats' was geïnspireerd op het gras, dat 'opdringerig en onstuitbaar voortdurend bezig is de wereld te ver overen'. De studio moest aan de kunst 'wijdsheid' bieden, 'ruimte, vrijheid, vruchtbaarheid en onbegrensde mogelijkheden'. In de zeven jaren van haar bestaan is de studio een begrip geworden. Talrijke cd-opnamen vonden er plaats - de studio her bergde de beste Steinway vleugel van Nederland. Beroemdheden als Mauricio Kagel, Louis Andriessen, Micha Hamel, Elmer Schön- berger, Michel van der Aa en Willem Breuker waren er evenzeer kind aan huis als Michiel Borstlap, Vincent Bijlo en Karin Bloe men. Hans Asselbergs en Michèle Baudet stelden een perfecte opnamestudio ter beschikking, maar creëerden ook een buitenge woon plezierige sfeer, waarin de muzikanten zich niet alleen thuis voelden maar ook terdege artistiek gestimuleerd werden. Vanaf 2001 werden in de studio met regelmaat concerten gege ven, de muzieksalon Grasland. Éénmaal per jaar werd het Grass hopper festival georganiseerd. De moderne en experimentele muziek die tijdens deze concerten werd uitgevoerd vond hier een vrijplaats. Het is een genre waarvoor - in kleine kring - hartstoch telijke belangstelling bestaat. Voor de programmering van de muzieksalon was Peter Bruyn de sleutelfiguur. Deze activiteiten hebben de gastgevers van de studio nooit enig financieel gewin JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 254