Wim van Luijken 27 september 1946 - 4 april 2007 Op 14 april 2007, enkele maanden na zijn zestigste verjaardag, overleed vrij onver wacht één van mijn beste vrienden en onze oud-voorzitter Willem Johannes (Wim) van Luijken. Ook nu, enkele maanden later, is het nog moeilijk hierover iets te schrijven. Op de laatste oudejaarsavond die wij samen doorbrachten, vertelde hij dat wij elkaar in 2007 vijfentwintig jaar kenden. Zulke dingen wist hij. Ik was begin jaren '80 nog werk zaam in de kledingzaak, maar dreef vanuit mijn woonhuis al een (verzend-) antiquari aat. Enkele bevriende cliënten kwamen toen wel eens over de vloer en daarbij hoorde al snel de Haarlem-verzamelaar Wim van Luij ken. Wim was een 'echte' verzamelaar, want hij verzamelde inten sief en niet alleen de geëigende dingen als boeken en brochures over Haarlem, maar ook efemere zaken als gelegenheidsgeschrift- jes, fotomapjes, reclamedrukwerk, kalenders, geluidsbanden, etc. Het was met name deze laatste categorieën die goed aansloten bij zijn vak: communicatie. Al spoedig leerden onze partners elkaar kennen en het klikte: enige malen per maand bezochten wij elkaar over en weer en ver schillende vakanties brachten wij gezamenlijk door. Wim vond mijn langzame omschakeling van kleding naar het oude boek inte ressant en volgde dit met raadgevingen en adviezen. Al gauw begreep ik dat hij een brede kennis en interesse had en begon onderwerpen op te sparen ter bespreking bij een volgende ontmoe ting. Achter zijn luisterend oor lag echte belangstelling en betrok kenheid, want enkele dagen na zo'n gesprek belde hij dan met de vraag hoe iets was afgelopen, of met een aanvullende mededeling. In 1990 vroeg ik hem als bestuurslid te willen toetreden tot de Historische Vereniging Haerlem. Dat bestuurslidmaatschap lag hem goed en in 1992 werd hij voorzitter, een functie die hij tien jaar zou blijven bekleden. Samen met Wim Cerutti en Henk Michels trok hij de kar in die jaren, jaren waarin veel tot stand kwam: de viering van 750 jaar Haarlem, de restauratie van de Hoofdwacht, de acties van de Vereniging tegen de plannen voor het Enschedé-com- NECROLOGIEËN 2ÓI

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 263