volgden. Niet alles lukte, maar wel drong langzamerhand bij de overige bestuurders Wims visie door. Toen had hij echter de actieve politiek al verlaten, want de partij was opgericht om na enige tijd weer te stoppen. Samen met zijn vrouw Ineke en de vier kinderen uit hun eerste huwelijken, hebben zij een goede tijd op Overbeek gehad, waar Wim zelfs nog tijd had voor het onderhoud van zijn grote tuin en van het bijzondere huis, waarin hij met trots de igde-eeuwse water- lift toonde, de enige nog bestaande personenlift van dit type, die bouwheer Borski daarin had laten aanbrengen. Wim was in hart en nieren een Haarlemmer, de stad waar hij was geboren en waar hij zijn hele leven werkzaam is geweest. Wat er in en om Haarlem gebeurde ging hem aan het hart en had zijn belangstelling. Alles overziende is Wim veel te jong overleden. Hij was nog volop bezig met zijn werk, bestuursfuncties en hobby's. Zijn kinde ren waren zich aan het settelen maar deden regelmatig een beroep op hem bij praktische zaken, Ineke en hij waren op zoek naar een kleiner huis en hadden een tijdelijke woonruimte betrokken. Er was dus nog veel te doen en de tijd van het oogsten na een welbe steed leven was nog niet aangebroken. Zelfs voor een 'lintje' is hij te vroeg overleden. Bert van Voorden io maart 1918 - 29 oktober 2007 'Wat zou ik me ongelukkig voelen, als ik niet meer fotograferen kon', is een uitspraak van Bert van Voorden uit 1984 in het bulletin van de Fotobond. Dat hij de laatste jaren van zijn leven de wereld niet meer door de camera kon bezien, viel hem dan ook zwaar. De complicaties na een staaroperatie waren daarvan de oorzaak. De zeventig jaren dat Bert wel heeft kunnen fotograferen en een erfe nis van talloze prachtige foto's staan hier ruimschoots tegenover. Toch was de fotografie niet zijn belangrijkste bezigheid. School meester was zijn vak en schoolmeester was hij in hart en nieren. De onderwijzer Wanneer je in het vooroorlogse Rotterdam geboren werd met twee AB VAN DER STEUR JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 266