Eind 1981 studeerden wij, later dan gepland, af. Haarlem was de oorzaak. 'n '975 organiseerde het gemeentelijk bureau monumentenzorg, onder leiding van Pieter Jongens, een tentoonstelling over de Haar lemse monumentenzorg. Daar raakten wij beiden in de ban van monumentenzorg en werden lid van de Historische Werkgroep Haerlem. Wij werkten mee aan het artikel 'Barteljorisstraat 1900- '975 75 jaar middenstand' in het Jaarboek Haerlem 1975 en de ten toonstelling 'Groeten uit Haarlem'. Tijdens een stage bij het Frans Halsmuseum werkte Loes mee aan een tentoonstelling over de Burgwal en omgeving in het kader van de stadsvernieuwing. Zo leerde zij Ferry Walberg, Clara Brinkgreve en Flip Groen kennen. In diezelfde tijd werd de Spaarnekerk gesloten. Loes en ik fotogra feerden het kerkgebouw in de erbarmelijke staat waarin het daarna verkeerde. Wij legden alle glas-in-loodramen vast op foto, kleuren dia en in aantekeningen en inventariseerden het kerkgebouw. Onze inspanningen kwamen voor de tentoonstelling over de Burgwal- buurt goed van pas. Daar kreeg de Spaarnekerk ruime aandacht. In de brochure 'Wonen tussen monumenten in de Burgwalbuurt' schreven Loes en ik het artikel De Spaarnekerk, het lot van een monument. De Historische Werkgroep verrichtte toen ook archeologische onderzoek. Loes was betrokken bij het leeghalen van een beerput achter de regentenkamer van het Frans Loenenhofje. Later volgden opgravingen achter Groot Heiligland nr. 16 en op het Brinkmann- terrein. Voor het 75-jarig bestaan van Boekhandel De Vries in 1980 werd de Werkgroep ingeschakeld voor een publicatie en een ten toonstelling over de geschiedenis van de Gedempte Oude Gracht. Loes en ik schreven het deel over de architectuur en, hoewel onvermeld, verzorgde Loes met Dolf de Vries jr. de redactie. Ik geloof niet dat de Werkgroep zich daarna op dit vlak geëvenaard heeft. Loes werkte twee keer (1979 en 1980) mee aan de tentoonstelling 'Koninklijke Subsidie voor de Vrije Schilderkunst' in het Konink lijk Paleis op de Dam in Amsterdam en zij was voorzitter van de vac, de Vrouwen Advies Commissie. Ondertussen hadden Loes en ik nog een studie af te maken, overleed mijn stiefvader, kunstschilder Wim Steijn, in 1980 en mijn eigen vader in 1981. En we hadden genoeg van de slechte bouwkun dige staat van het huis in de Kleine Houtstraat en de talloze lekka ges. Dus maanden we de eigenaar tot het noodzakelijke herstel met 268 JAARBOEK HAERLEM 2OO7

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 270